Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt ajánlotok?

Milyen papagájt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Van egy 120 cm hosszú, 60 cm széles 125 cm magas kalitka a számára. Az lenne a lényeg, hogy könnyebben kézhez lehessen szoktatni, ne legyen 20 000 ft-nál drágább, és lehessen vele "játszani", foglalkozni kalitkán kívül is. Én valami törpepapagájfélére gondoltam, régen pl. imádtam a fisher törpepapagáját, csak sosem olvastam úgy részletesen utána. Hullámosat nem szeretnék! Előre is köszi!

#papagáj #kalitka #törpepapagáj #fischer törpepapagája
2017. júl. 4. 16:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Na sok minden szóba került.

Ha hullámos nem szimpi akkor tudom ajánlani a katalin papagájokat. Hasonló méretűek de mégis mások viselkedésre,személyiségre. A Papagájosok nevű facebook csoportban tudsz nézni róluk(és sok más fajról is) képet,videót, kérdezhetsz is mert van ott akiknek van 2db kedvencnek. Nagyon aranyosak szerintem pedig én hullámosos vagyok. :)

A ketrec méret is jó nekik. Foglalkozni is lehet velük, nagyon kis barátságosak általában. És tudtommal hangjuk sincs nagy.


A hullámosok kis dilisek,hiperaktívak és ugyanúgy meg lehet őket szelídíteni. Kitartással megtanulhatnak szavakat is igen olyannyira hogy a világrekordot is egy hullámos tartja.


Nimfáknak azért van hangja főleg a hímeknek amikor udvarolnak. És ők a legijedősebb faj ami nem feltétlenül baj de meghatároz bizonyos dolgokat.


Barátpapagájt már leírták...


(A sárga homlokú amazonnál nagyot néztem :D mert ők aztán kemény madarak főleg ivarérés után, jóval nagyobb helyigénnyel és a közel milliós összegről nem is beszélve ami 2 madár + röpdéjük ára.)


Ha van kert(és tiszta a levegő ott) akkor én azt tanácsolom használd ki és ha csak nyárra is de legyen nekik kinti kis röpde mert a papagájoknak az a legjobb,legegészségesebb tartásmód ha szabad levegőn,ingergazdag környezetben,napsütésben,stb. élhetnek.

2017. júl. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, a sárgahomlokút félreírtam, nem tudom miért azt írtam...? De az árukat én is láttam... Viszont cukik! =D XD A katalint megnézem akkor.
2017. júl. 10. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!