Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit kezdjünk a madárral, hogy...

Mit kezdjünk a madárral, hogy ne pusztuljon el?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán délután megpillantottam a tűző napon egy út közepén fekvő lihegő madarat. Először azt hittem elütötték, de nem volt rajta seb. Hogy nehogy elüssék lábbal kicsit beljebb löktem (óvatosan, nem rúgtam) a járdára. Utána aki velem volt zsebkendővel megfogta(mikor az úton volt csapkodott kicsit a szárnyával, de fölrepülni nem tudott). Szóval beraktuk árnyékba egy fa tövébe ott maradt. Pár órával később mikor visszamentem oda egy másik barátnőmmel már a járda másik végében volt (széltében, nem hosszábban). Adtunk neki vizet kupakban (ettől először megijedt, szárnyával csapkodott, próbált eltotyogni), de nem nyúlt hozzá, hanem ami falhoz hozzásimult annál volt egy lyuk oda bedugta a fejét, valószínűleg melege volt, nyitott csőrrel lihegett. Elmentünk zsömléért meg zsepit venni, mert nem volt nálunk. Mikor visszamentünk bágyadtam feküdt a lyuknál, de már nem volt benne a feje. Eléraktunk egy csipet zsömlét ahhoz hozzá se nyúlt, azt nem tudjuk ivott-e míg nem voltunk ott. Vártunk egy kicsit, de ugyanúgy feküdt. Végül zsepivel fölemeltük és fölraktuk egy fára ami biztonságosnak tűnt, nem nagyon tud róla leesni, odatettük elé a zsömle felét meg a kupak vizet és igazából a fán hagytuk.

Azt sajnos nem tudom milyen fajta madár, de kb. féltenyérben elfér, feketésbarnás. Így utólag nem biztos, hogy a zsömle volt a legjobb megoldás. :( De gyorsan akartunk neki enni vinni, mert kitudja mióta vergődött, meg nem evett. Abban maradtunk, hogy ha mást nem a zsömlére rámászó hangyákat talán megeszi, ha lesz ereje rá. :(

Azzal nyugtatom magam, hogy inni tud, talán enni is és kóbor kutyák nem kezdenek játszani vele, meg bántani, mert fán van szóval biztonságban. Nagyon sajnálom, de holnap mindenképp megnézzük és lehet, hogy veszünk a kisállatboltban valami eleséget neki. Szerintetek mit vegyünk, valami magot vagy valami bogarakat? Van rá esély egyáltalán, hogy megéli a holnapot? :( Vagy kinek szóljunk, hova vigyük, mit kezdjünk vele? Az nem élet szegénykémnek ha csak egy fán kuksol, eszik, meg iszik. Repülni nyilvánvalóan nem tud. Az állatorvost érdekelné egy apró madár élete amiből van sok a városban?

Igazából bármilyen tanács jól jönne!



2017. aug. 11. 17:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A délután nagyrészét azzal töltöttem, hogy barátnőmmel rohangáltunk a cuccokért (zsepi, zsömle) meg a vizet is direkt azért vittem és a végére már szédültem, barátnőmnek a lána fájt, mert a város másik végében van, szóval bárki bármi okosat tud mondani segítsen, pl. mit adjunk neki, hoyg ne azzal teljen a holnap, hogy keresgélünk. :(
2017. aug. 11. 17:28
 2/13 A kérdező kommentje:
*lába fájt
2017. aug. 11. 17:29
 3/13 anonim ***** válasza:
Itatni egy pipettával szokták ilyenkor.
2017. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egy pipetta kb mennyibe kerül? Kisállatos boltban lehet kapni? A kupakból akkor így esélytelen, hogy igyon, vagy van rá esély?

Nagyon köszönöm a segítséget, ennyivel már előrébb vagyunk!

2017. aug. 11. 17:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Esetleg gyógyszertárban is tudsz venni csöppentőt, vagy injekcióst, tű nélkül. Nem tudjuk milyen madár, lehet magevő, de pl, ha rigó, akkor a szülők etetik gilisztával, léggyel, stb.
2017. aug. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha privátban elküldök róla egy képet valaki hozzáértőnek segítene megmondani milyen madár?
2017. aug. 11. 18:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Próbáld itt valahol felvenni a kapcsolatot. Többet tudnak, mint mi.
2017. aug. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A képet nyilvánosan is felrakhatnád. Az lett volna az első.
2017. aug. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

bocs. lemaradt.

2017. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem Budapesti vagyok illetve 18 alatt szóval csak úgy nem tudok felbuszozni.
2017. aug. 11. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!