Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lenne néhány kérdésem a...

Lenne néhány kérdésem a hullámos papagájaimrol, valaki?

Figyelt kérdés

Van 2 hullámos papagájom. Egy tojó és egy hím.


2017.08.18.-án kaptam őket


Szeretnék néhány kérdést feltenni:


1. A tojó nagyon fél tőlem, próbálom úgy magamhoz szoktatni hogy kiveszem a ketrecből és pár percig simogatom hogy jobban hozzám szokjon, folytassam ezt az egészet vagy inkább másik módszert használjak? Mert ennek annyi lett az eredménye hogy 1 napig nem annyira félénken enged magához.


2. Tudni kell hogy a hím azért enged magához nyúlni meg el szokott ülni kezemen néha ha egyedül van és a tojó nincs közelben. Ha kiengedem őket repkedni szobába akkor a hím állandóan a tojó után repül mert ugye a tojó fél tőlem. Ezt csak akkor tudom megakadályozni ha mind ketten szelídek?


3. Valaki aki ezen a téren jártas néhány szeliditési tippet tud adni? Mert igazából ők az elsők, kezemből már ettek de ugy hogy először a hím evett kezembe és a tojót úgy csalogattam rá a kezemre.


4. Olvastam hogy pár vápasztók, honnan tudhatom meg hogy ők megválasztották egymást?


5. Ha látnám hogy párosodnak akkor kell nekik odú ahová tojik a tojó?


Ennyi kérdésem lenne, azért itt kérdezek mert amit interneten olvastam elég gyenge és gondoltam inkább tapasztaltabb emberekhez fordulok.


Előre is koszonom válaszokat



2017. aug. 24. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Jó módszer! De nem fog egyik napról a másikra szelíd lenni,azt tudni kell.

Interneten sok szelídítő módszerek vannak,amik beválhatnak.


2. Igen,csak úgy tudod,ha mindketten szelídek.

Valahogy meg kell szelídítened őket!


3. Jó dolog az,hogy a kezedből esznek. Az már haladás!

Valakinek a madara egyáltalán nem eszik a gazdája kezéből,mert nem hajlandó rá. (Ha még meg is van rendesen szelídítve)

Bár,hozzá lehet szoktatni nagy nehezen.


5. Ez természetes! (Mármint ha szeretnéd,h legyenek kicsik. :)

2017. aug. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2017. aug. 24. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha veszed a fáradságot és rákeresel, rengeteg magyar nyelvű könyvet találsz, amelyek részletesen foglalkoznak az általad feltett kérdésekre, pl.


A hullámos papagáj - 1x1 kalauz

Bernáth István

----------------------------------

A hullámos papagáj - Minden, amit a hullámos papagájok tartásáról tudni kell

Alexandra kiadó

---------------------------------------

A hullámos papagáj - KIVÁLASZTÁS, ELHELYEZÉS, GONDOZÁS, HELYES TÁPLÁLÁS,BETEGSÉGEK MEGELŐZÉSE

Georg A. Radtke



Megveheted könyvesboltban, antikváriumban, sőt interneten keresztül is.

Ezt az oldalt nem papagájtenyésztők látogatják elsősorban, állatkedvelőktől legfeljebb saját tapasztalatokra számíthatsz, tudományos igényesség nélkül.

2017. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Könyveket hanyagold... Mai friss, normális könyv nincs, a régebbiek meg tele vannak téves információval.


1.Kivétel alatt mit értesz? Ha megmarkolod az nem jó módszer és felejtős. A szelídséget nem kierőszakolni kell hanem el kell nyerni a madár bizalmát.

Ahogy észrevettem a tojók félősebbek, nehezebben szelídülnek de ezen sok foglalkozással és türelemmel lehet segíteni.

Etesd őket kézből, csalogasd a tojót is. És az idő meg a sok foglalkozás majd meghozza az eredményt.


2. Barátkozz a tojóval is lassú és türelmes mozdulatokkal.

Ha egyszinten lesznek(egyformán bíznak benned) akkor nem lesz probléma.


3. Csinálj mindent úgy ahogy eddig. Legyél velük sokat, etesd őket kézből....


4. A hullámos nem igazi párválasztó. Ha csapatban vannak mindkét fél simán "megcsalja" a párját ha az épp nem figyel.


5. NEM. Az odú rakással támogatod a fészkelési szándékukat... Viszont a tenyésztéshez(költetéshez) sok tudás kell, sokkal több mint a sima tartáshoz különben nem tudod garantálni hogy jó lesz a madaraknak és a kicsik egészségesek,erősek lesznek. Sok tojó hal bele, sok fióka lesz beteg azért mert hozzáértés nélkül állnak neki...

Az egyedüli hullámos párok sokszor nem szoktak párosodni. Ha mégis látnád akkor sincs semmi, nem biztos hogy lesz belőle tojás. Ha mégis tojik akkor a ketrec aljába is megtojja. A tojás a tojók életében természetes folyamat, nem kell egyből odúért nyúlni. A tojásokat ha lenne a földön ki kell venni és kidobni. Ha sokszor újra tojik akkor jó alaposan össze kell rázni a tojásokat vagy ki kell cserélni(lehet kapni műtojásokat) és nála kell hagyni hadd élje meg a kotlást aztán ha letelik a kotlási idő és rájön hogy nem lesz belőlük fióka akkor otthagyja és ki lehet dobni őket.

Minden tojó madárnál fontos(fokozottan fontos) hogy kapjon rendesen kalcium és D- vitamin pótlást nehogy kalciumhiánya legyen mert az végzetes lehet ha amiatt nem tudja megtojni a tojást.


6. Olvasd végig ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2017. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!