Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kezd szelíd lenni a papagáj?...

Kezd szelíd lenni a papagáj? Hogyan járjak a bizalmába?

Figyelt kérdés

Van 2 hullámos papagájom.

18.-án kaptam őket de már a 2. napon sikerült rá venni őket hogy egyenek a kezemből és hogy rá üljenek.


Aztán másnap már megint féltek tőlem, de megint rá tudtam venni hogy egyen kézből.


Aztán a napokban ez már megváltozott. Evett az egyik kezemből de ugy hogy én nyújtottam oda és nagy nehezen lehajolt a tenyeremhez.


Látom rajtuk hogy már kevesebb bizalommal vannak felém. Most olyat próbáltam ki hogy benn vannak a ketrecben és onnan szoktatom a kezemhez, ez eddig jol is megy hiszen ha nagyon lassan viszem a kezem feléjük engedik megsimogatni magukat de akkor is kicsit hátra dőlnek , de viszont nem repülnek el előlem.


Most kicsit korlátozom nekik a kint létet hiszen úgy érzem hogy elkanászodtak.


Az lenne a kérdésem hogy ha ki engedem oket repkedni akkor hogyan fogjam meg őket? Hiszen még a kezemre nem ül fel és nem marad meg.



2017. aug. 25. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Hosszú folyamat amíg olyanok lesznek hogy bármikor megfoghatod őket... nekem volt egy papagájom akinek kb fél év eltelt és amikor számítógépeztem ott ült a monitorom tetején és "beszélgetett" velem meg aludt az ölemben stb. Szóval sokáig kell csinálni ezt a kézből etetek dolgot. A másik hogy akkor engedd ki őket amikor még nem kaptak enni, és ha meguntad hogy kint vannak akkor csak rakd be a kaját a kalitkába és egyből be fognak repülni ;)
2017. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kiengedésnek semmi köze a szelídséghez. A nem szelíd madarakat is ugyanúgy minél több időre ki kell engedni mindennap.


Ha bemenetel előtti pár órában nem kapnak kaját akkor maguktól bemennek előbb-utóbb vagy be lehet őket terelni. Pl fogsz egy hosszú ágat és fürtös kölessel rácsalogatod őket majd amíg esznek hazaviszed őket.


A bizalomnöveléshez, kapcsolatépítéshez sokat(inkább sokszor keveset és nem ritkán sokat mert az ismétlés a fontos) kell etetni őket kézből. Kinn a szobában is lehet lassan közeledve fürtös kölessel próbálkozni csak fontos hogy ha még nem tudod őket betenni kaja(éhség) nélkül akkor ne egyenek sokat csak pár falatot mindig.

Ha már kajáért a kezedre is rámennek akkor hagyd hogy kis evés után csak úgy is ücsörögjenek rajtad.


Az hogy kis haladás után visszalépnek(2 lépés előre 1 hátra) teljesen normális. Elbizonytalanodnak... Ilyenkor te is visszalépsz egyet és onnan folytatod a szelídítést ezzel erősítve a bizalmukat.

Foglalkozz velük mindennap minél többet és türelem. Jó úton haladsz!

2017. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!