Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nemrég kaptam Két Hulli...

Nemrég kaptam Két Hulli papagajt . De nem akarnak enni semmilyen Gyümölcsöt . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
és második kérdés hogy Liszt kukacot szabad (kell ) nekik adni ?
2017. okt. 26. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Magokkal kell etetni, nem gyümölcsökkel meg kukacokkal

A hullámos papagáj magevő

2017. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De sokkan mondják pl: hogy mikor a Tojó toljást rak kell neki adni almát stb...
2017. okt. 26. 15:52
 3/9 anonim válasza:
Nekem is voltak hullámosaim, ők szerették az almát, meg répát is adtam nekik, de amúgy apró magvakat esznek,pl. kölest,napraforgó magot. Lisztkukacot szerintem nyugodtan adhatsz nekik, ha megeszik. Amúgy vicces, de az enyémek még rántott csirkét is ettek (nem én adtam nekik, ők repültek rá).
2017. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm

😅😅😅

2017. okt. 26. 15:57
 5/9 anonim válasza:
Állateledelboltban vagy akár még a Tescoban is van hullámospapagáj magkeverék. Enyémek sem ettek gyümölcsöt viszont a salátalevelet nagyon szeretik.
2017. okt. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozz édesebb gyümölcsel kicsire felvágva vagy lereszelve. De ha nem szeretik adhatsz nekik reszelt főtt tojást(fontos hogy 20-30 percig legyen főzve) összekeverve reszelt répával.Lehetőleg ezeket frissen készitsed, mert gyorsan megromlik(hütőbe is max 1 nap). Ezeket amúgy lágyeleségnek hívják és ezeket hetente egyszer maximum kétszer szabad adni mert hízlal. Költési időbe lehet töbször is adni. Lisztkukacot(persze ha szeretik) hetente egyszer. Olajos magvakat is lehet 4-5 naponta pár szem napraforgót vagy mandulát. Amúgy meg magkeveréket, csemegének friss fürtös kölest.
2017. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm😄😄😄
2017. okt. 26. 19:42
 8/9 anonim ***** válasza:

Ritkán olvasni ennyi fél illetve téves információt...


A hullámosok elsősorban magevők DE nem csak maggal kell etetni őket ugyanis nem tudsz nekik mondjuk 40 féle magot adni különféle beltartalommal másrészt a természetbe is esznek bogyókat, zöld növényi részeket.


Fogságban a változatos egészséges etetés félegészség nekik, rengeteg minden megelőzhető vele.

De ne gyümölcs legyen az első és egyetlen amit kínálsz nekik. A csíráztatott magok és a különféle zöldek, gyomnövények az elsődleges ami mag mellett kell a hullámosoknak. Nyári időszakba zöldek,gyomok(persze csak az ami adható és tiszta helyről) téli időszakba pedig a csírák azok amikkel el kell halmozni őket. Ezek mellett kell adni szezonszerint a zöldségeket, bogyókat, gyümölcsöket de csak azt amit ehetnek és a gyümölcsből elég hetente kb. kétszer adni. Fő hogy mindenből csak keveset kapjanak, sokféléből de mindenből csak keveset.

Sütőtök, csipkebogyó, galagonya, tűztövis, cukkini, kukorica, gránátalma, datolyaszilva... amik most vannak. Találni még gyomokat, esetleg fűkalászt is.

Ezek a friss eleségek.


A magkeverék mellett nem kell nagyon plusz olajos mag főleg nem szotyi az egyáltalán nem kell a hullámosoknak vagy maximum ritkán fehér színűt csíráztatva!

Egy jó magkeverékbe van valamilyen nekik való olajos mag lenmag,chia. Ami elég nekik. Emellett max hetente kétszer lehet adni nekik egy pici(csipetnyi) szezámmagot, kendermagot, négermagot, roppantott máriatövismagot fejenként egy picit, változatosan egyszer ezt- máskor azt.


A főtt tojásos kaja az a lágyeleség. Főtt tojásra havonta max kétszer van szükségük mint állati fehérje. Fiókaneveléskor kell sok de hobbiból tartott madarakat nem kell feleslegesen és főleg hozzá értés nélkül szaporítani.

Egy pár boldogan eléldegél akkor is ha nem lehet fiókájuk.


Lisztkukac az szintén állati eredetű fehérje de elég nekik a főtt tojás, nem kell lisztkukac. Ugyse szokták megenni a hullámosok a lisztkukacot.

2017. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm !!
2017. okt. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!