Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Röptetés után nem akar vissza...

Nonoga kérdése:

Röptetés után nem akar vissza menni a kis sándor papagájom. Hogy vegyem rá? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokat olvastam, mielőtt ki lett engedve. Májusi madárka, szeptember elején került hozzánk. Megszokta a helyét, meg minket is, ezután lett először kiengedve. Ahogy mondták is, több órás kint lét után kajával lett vissza csalva. Ez működött is kb 2 hétig. Utána inkább nem evett, de nem volt hajlandó vissza menni, muszály volt megfogni és kézzel vissza tenni (tudom hogy nem jó, de muszály volt) utána egy alkalommal megint vissza ment magától, de tegnap ugyanezt játszottuk. Reggel 8kor ki lett engedve, 2kor próbáltam vissza csalni de hiába kedvenc kaja, semmi áron nem akart, vártam sokat, 4 fele meg muszály volt megint megfogni, mert a lakásból nem lehet kimenni addig :(. Kaját elfogadja kézből, de hozzá érni még nem lehet. A kézhez szoktatással is ez a baj, az több alkalmat igényel, de ha kiengedem, meg nem megy vissza, ugyanott vagyok... Kalitkáját saját területének tekinti, azt nem szereti ha benyúlok, szóval ott se tudom a kézre állásra szoktatni. Mit tudnátok ajánlani? Kiengedésnél hogy menjen vissza magától?



2017. okt. 31. 12:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Mekkora a helye? És mi van benne?

Remélem tudod hogy a kis sándoroknak 2x1x2 méteres szobai ketrec lenne az ideális és szeretnek aprítani legyen szó ágról,toboztól,stb, az ételkereső játékokkal is jól elbíbelődnek.

Ha kicsi a hely vagy nincs elfoglaltsága benn akkor is benne van hogy nem akar bemenni mert ezerszer jobb neki kinn.


Fogj egy hosszabb ágat és azon ülve vedd ki, azon ülve tedd be. Legyen ez a rend. A botra állást kösd "vezényszóhoz" hogy megértse idővel. Ha betetted boton ülve mindig adj neki egy falat valamit amit szeret.


Az hogy a ketrec az övé és ott agresszívabb az normális.


Ha bármi kérdésed lenne a fajról, igényeiről, viselkedéséről szerintem őt kérdezheted nyugodtan: [link]

2017. okt. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!