Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Madarat, főként papagájt meg...

Madarat, főként papagájt meg lehet tanítani arra, hogy egy helyre piszkítson?

Figyelt kérdés

Gyakran látok FB-n aranyos papagájos videókat,és megkérdeztem anyukámat,hogy mi lenne,ha mi is tartanánk papagájt,erre azt felelte,hogy "Nem,mert mindent összefosnak."

Ez tényleg így van?

És a madárszakértők ne torkolljanak le,hogy ilyen hülyeséget kérdezek,meg hogy ez nem így működik,stb...:')



2017. nov. 4. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

A papagájtartás nagyon sok tudást és főleg időt,helyet, rááldozást igényel. Nagyon kényes,érzékeny állatok.

Pl. a mosogatógép mérgező gőzt bocsájthat ki amitől szigorúan távol,másik légtérben kell tartani. De konyhával egy légtérbe eleve tilos a madár.


Nem való gyereknek ha nem elég felkészült az egész család, ha nem okoz gondot hogy a madarak(mert legalább párban tartandóak ha boldog,egészséges madarat akar az ember és nem viselkedészavarost, magányost) miatt el kell felejteni ezt-azt vagy pl. alakítani kell a szobán. A papagájozást csak szívvel-lélekkel lehet jól csinálni.


A kérdésre válaszolva nem. A nagypapagájoknál vannak ilyen próbálkozások de igazából nagyon rossz vége is lehet. Vissza tudják tartani az ürüléket de pont ez is okozhat bajt mert pl. a madár benntartja ha beteszed a ketrecbe,stb mert megszállottan csakis az adott(általad kijelölt) helyre akar pottyantani amitől bélelzáródást,bélgyulladást,stb kap és belehal.

Vannak ilyen-olyan változatok hogy pl. maguktól nem pottyantanak emberre,stb de maradjunk annál az általános ténynél hogy nem lehet őket ilyenre tanítani.


A kezdőknek való hullámos papagáj pl. a nagyon gyors emésztés miatt pár percenként pottyant aktív időszakban(nap nagyobb részében) így kizárt hogy 1 bizonyos helyre szokjon és ahol van oda pottyant, ha repül épp akkor repülés közbe pottyant, ha a féltett akármin van akkor oda pottyant, ha az ember kezén van akkor oda...


És ez csak egy mert rengeteg takarítanivaló van miattuk, évente 2-3 alkalommal vedlenek amikor tiszta toll a szoba, faragják,aprítják az ágakat amiből törmelék keletkezik, pazarlóan esznek így méterekre eldobálják gyümölcsdarabokat,stb. Ha nem figyel az ember eléggé elkezdik lefaragni az ajtó tetejét vagy a tapétát...


Szóval ezek alapján tényleg nem való nektek madár. Nem passzol hozzátok.

Az "aranyos papagáj" videókon túl nagyon sok egyéb munka van velük. És olykor nem is kevésbe kerülnek mert pl. madarakhoz értő állatorvos alapból 10-20 ezer.

2017. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 Pont az ilyen válaszokat szerettem volna,ha megkímélik tőlem.

Nálunk amúgy sem jöhet szóba a papagájtartás,van egy gyönyörű macskánk,aki kint is lesi a madarakat,hogy elkergethesse.

Egészen elterelődtél a témától,csak arra voltam kíváncsi,amit kérdeztem,nem kioktatást kértem.

Imádom,hogy nekünk nem való papagáj. Ennyiből képes vagy vonatkoztatni.

Ha észrevetted volna,a kérdés is kissé szórakozott volt,nem kéne halál komolyan venni ;)

2017. nov. 4. 21:48
 13/15 A kérdező kommentje:

Várjál,ha hozzáérek a papagájhoz, magamfajta tudatlan,akihez "nem passzol",akkor sokkot kap,ezáltal akár meg is halhat?

Tartásról szó sem volt,illetve a kérdésemben szereplő...kérdésem sem így hangzott el amúgy.Látom,nem volt kivehető a lényeg neked. :/

2017. nov. 4. 21:52
 14/15 anonim ***** válasza:

"Gyakran látok FB-n aranyos papagájos videókat,és megkérdeztem anyukámat,hogy mi lenne,ha mi is tartanánk papagájt"


Pont így szokott kezdődni a felelőtlen madártartás, erre reagáltam megelőzve a dolgot.

És igen ez előítélet de jó okom van rá mert sajnos RENGETEG madár/papagáj van egy videó,hasonló miatt megvéve aztán rájön a gazda hogy hoppá nem is tetszik neki vagy nem is való neki a madártartás, és míg ez a folyamat lezajlik addig a madár szenved. Az pedig talán csak rosszabbik eset amikor "beválik" a madár mert akkor sokszor évekig netán évtizedekig szenved míg aztán fizikai vagy mentális problémái jelentkeznek és akkor válik meg tőle a gazda amikor már tönkretette szegényt teljesen.



",erre azt felelte,hogy "Nem,mert mindent összefosnak." "


Erre pedig azt alapoztam hogy nem való nektek ugyanis ha az ürülék gondot okozna akkor sok más is... és ha az adott állathoz tartozó dolgok problémát okoznak akkor eleve nem jó az adott ember(ti)-adott állat(madár) párosítás.

2017. nov. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Eltaláltad,hogy ez előítélet.

Ennek ellenére nem a kérdésre válaszoltál.Miért is írtam ki az előzményeket,én hülye,mikor számolhattam vele,hogy szép oktatást kapok? :/

Felelőtlen állattartás... Mint írtam,a kérdésemre édesanyám válasza egyértelmű volt (vagyis a NEM),így tartásról így is "le kellett mondani".

Inkább át is alakítom a kérdésem,ha még lehet,hogy ilyen nézeteltérések ne induljanak.

2017. nov. 6. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!