Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az elvileg hím nimfám (Ninfi)...

Az elvileg hím nimfám (Ninfi) miért mászik rá a másik szintén hím nimfám (Nunfu) hátára? (Igen tudom találó nevek :"D) xd

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy mindkettő fiú de egyre sűrűbben előfordul és Nunfu ennek nem túlzottan örül legalább is ahogy én azt látom. :o Kissé veszekedősnek néz ki a dolog. Ninfi mindig fütyül sokszor be nem áll a kis csőre Nunfu meg az esetek 95%-ban csendben van, de hozzá kell tennem lényegesen fiatalabb is. Nunfunál a kereskedésben azt mondták hogy biztos fiú... háát én most már nem tudok/ nem értek semmit. xd A válaszaitokat előre is köszönöm.

Képek a madarakról:

[link] (Ninfi)

[link] (Nunfu)

[link]



2017. nov. 27. 12:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A tojás nem meglepő, nimfáknál gyakori hogy minden nélkül tojnak.



A tojást hagyd a ketrec aljában úgy ahogy van de JÓ alaposan rázd össze meg majd a többit is mert valszeg lesz még. Nem kell fészek, nem kell szaporítani főleg szakértelem nélkül. Az összerázott tojásokon kotlik amíg gondolja majd ha megunta akkor kidobhatod mindet.


Kalcium és D-vitamin pótlást adj neki mindenképp(berakott szépia/csőrkoptató nem elég).

Ha mégis tojáselakadása lenne azt időben vedd észre és sürgősen vidd szakállatorvoshoz. Ha erőlködik sokat de nincs tojás(2 naponta tojnak általában) vagy ha nagyon billeg a farktolla, gubbaszt vagy bármi ilyen ami nem jellemző rá akkor mindenképp beszélj szakállatorvossal hogy mi legyen,bevidd-e hozzá mert ha benne marad a tojás sokáig abba belehal.

2018. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Maradhat a hím. Lehetséges hogy ő is fog kotlani.
2018. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!