Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet csinálni, ha nem...

Mit lehet csinálni, ha nem kell a madár?

Figyelt kérdés

Vettem egy fiú barraband papagájt 20ezerért, aki most 10 hónapos. (4 hónapja van nálam)

Sajnos nem bírom az egész napos sívítását. Amikor foglalkozni szeretnék vele, akkor is össze-vissza ugrál és repdes közbe ordítozik.Minden nap 7kor kelt és egyáltalán nem az a minden napos kismadár, akik szépen dalolásznak, hanem ő kifejezetten rikácsol. És én ezt nem bírom.

Mit lehet ekkor tenni?


2018. márc. 25. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Add el
2018. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél neki párt, mert unatkozik. Vagy foglalkozz vele többet, hogy szelídebb legyen.
2018. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
Nyisd ki az ablakot
2018. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozd el.
2018. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként minek vettél papagájt ha nem bírod a rikácsolást mindegyik papagáj orditozik. Ha dalolászást akarsz vegyél kanárit.
2018. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Már volt papagájom és elég sokáig, ő a 2.

Szeretem a papagájokat.

De őt sajnos tényleg nem bírom. Már mióta megvettem azóta ilyen, nem változott semmit miközben azt hittem h fog.

Foglalkozni se igazán engedi hogy csináljam,mert amikor odamegyek hozzá akkor elrepül.

Nem baj az, ha rikácsol csak ne egész nap. A csicsergés meg az ilyesféle hàttérzaj egyáltalán nem zavarna/zavart.

Nem hiszem, hogy valaki is megvenné és nem fogom kinyitni az ablakot, mivel elég drága volt...

Azt hittem, hogy jóba leszünk...

2018. márc. 25. 16:51
 7/12 anonim ***** válasza:
Papagájt eleve nem szabad egyedül tartani. Vagy vegyél mellé párt, vagy keress neki új gazdát, aki megfelelően tartja és tudja, mivel jár.
2018. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És szerinted NEKI mennyire normális hogy egész nap rikácsol??

A csapatot keresi/hívja ugyanis neki nem létezik olyan hogy egyedüli élet. Kínzás papagájt egyedül tartani.

Másrészt milyen körülmények között tartod mivel nem kalitkába való madarak azaz szobai röpde dukál neki és bele sokféle faág, gally amit apríthat, ételkereső játékok...

A papagájok 2 legnagyobb ellensége a magány és az unalom. Ha Te nem bírod képzeld neki milyen lehet!!!

Egy kis ízelítő milyen is az ideális papagáj tartás: [link]

2018. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálok vele többet és többet fogalkozni hátha egyszercsak engedni fogja magát:)
2018. márc. 26. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Foglalkozhatsz vele amennyit akarsz attól még nagy hely, fajbeli pár és természetes elfoglaltság KELL neki.
2018. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!