Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a félős nimfa...

Mit csináljak a félős nimfa papagájaimmal?

Figyelt kérdés
Ma kaptam őket, kb 1 órája előttük ülök, beraktam nekik több vizet is, bent van nekik a kaja és rágcsa is, kapcsoltam nekik fütyülős zenét, hogy megnyugodjanak, de szegénykék még mindig csak egy helyben ülnek és nem esznek, nem isznak, nem mozognak csak ülnek, nem csipognak. Ez normális ilyenkor, hogy ennyire meg vannak szeppenve? Mit tudnék még tenni?

2018. jún. 12. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor én kaptam a törpepapagájaimat,elég szörnyű helyről lettek elhozva.Nagyon sokáig csak az oduban gubbasztottak,aztán néhány óra múlva már ettek stb.

Adj nekik egy kis időt félnek,ez természetes.

Gyere el onnan hagyd őket egyedül,aztán majd megszoknak,beszélj hozzájuk szépen kedvesen.

Mi már ott tartunk,hogy kézből esznek.

2018. jún. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is többet segít, ha most inkább egyedül hagyod őket, mivel a hely is új nekik, meg te is. Könnyebben felfedezhetnék a kalitkát, ha nem kellene közben tőled is tartaniuk, aztán majd szép fokozatosan téged is megismernek. Gondolom benti kalitka, de inkább nyiss ki egy ablakot, mint a fütyülős zene, ha beszűrődik valami igazi madárcsipogás és inkább nagyobb a csönd, az szerintem jobban megnyugtatja őket, bár nem tudom, milyen fütyülős zenét raktál. Az én nimfám nem igazán szereti a zenét, ha meg visszajátszom a saját hangját, akkor elég izgatott lesz.
2018. jún. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az egyik most szólalt meg dél óta először, nagyon édes :) Ő sokkal kíváncsibb a dolgokra, de elég buta, ott van előtte a kaja de helyette a forgácsot próbálja enni... A másik mintha kővé lenne dermedve szegény. Néha direkt kimegyek a szobából, és akkor látom, hogy a kíváncsibb elmozdulgat kicsit, akkor tényleg csak idő kell nekik
2018. jún. 12. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden újonnan beszerzett házikedvenc fél, mert még nem tudja, hol van. Ez normális, persze egy-két hét alatt megszoknak és hozzád szelídülnek(persze ha néha benyúlsz hozzájuk, ugyanis a kezedet is kell, hogy ismerjék).


Az én madaraim(hullámosok és nimfák)is féltek az első két napon még. De utána a kezembe vettem az egyiket(SOSE egyszerre fogtam meg őket), és beszéltem hozzá lassú ütembe(Jaj, de szép madár; jaj, de cuki; jaj, de édes; jaj, de szeretlek stb.), és egy hét múlva kiengedtem őket; mikor már nem ijedtek meg, ha pl. túl közel mentem a kalitkájukhoz vagy hasonlók.



És ha este vissza szeretnéd tenni őket a helyükre, akkor ne üldözd és ne hajkurászd, kergesd őket, mert lehet, hogy utána ÉVEKIG megintcsak félni fognak tőled. Inkább csald be őket valami ennivalóval, pl. akassz be fürtöskölest stb. De persze az is lehet, hogy maguktól bemennek, mert éhesek vagy szomjasak! :D:D

2018. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!