Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik a szebb madár szerintet...

Melyik a szebb madár szerintetek? Nimfák vagy hullámosok? És melyiket tartják leggyakrabban?

Figyelt kérdés

2018. jún. 18. 10:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem, nimfákat veszek. De még mindig nem tudom eldönteni, melyik a szebb. Mindig azt látom "jajdeszép"-nek, amelyik fajt éppen látom.
2018. jún. 18. 10:49
 2/9 A kérdező kommentje:
Végülis a Nimphicus hollandicus-ok kevésbé fázósak! De természetesen nem kint van röpdéjük....
2018. jún. 18. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szebb madár, mindenkinek egyéni véleménye van róluk.


Nekem nimfám van, kiskoromban kaptam, a szüleim azért választották mert hosszú élettartamú, viszonylag igénytelen, és jó társ.

2018. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Ebből csak az passzol hogy hosszú életű LEHET.

De hogy igénytelen az tuti nem sőt... Na meg nem is embertárs mivel legalább párban tartandóak a testi-lelki jólétük,egészségük érdekében.

https://www.youtube.com/watch?v=5GN1OJYkS-M

2018. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Kérdez: Nekem a hullámosok a szívem csücskei a viselkedésük miatt.

De mindkettő aranyos,szép.

2018. jún. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Éééés megérkezett a "kössünk bele minden egyes szavamba" verseny első helyezettje #4 válaszoló személyében.


1. Nem tartom sivár körülmények között, szóval hosszú életű. Jelenleg 10 évesek a tollpamacsaim, és virulnak.

Ja, igen, párban vannak. Nem írtam, mert a kérdező a fajtára volt kíváncsi, nem arra hogy nekem történetesen hány darab van belőle.


2. Társ. Egész nap a vállamon csücsülnek, ha akarnám se lehetne levakarni őket. Okarinázni se hagynak, mert amint rákezdek, fújják a saját nótájukat, boorzasztó :)


3. De, nagyon is igénytelen. Nem azt jelenti a szó, hogy büdös, mocskos vagy hasonlók, hanem azt, hogy elég egyszerű a tartása, nem igényel semmi extrát.


Okoskodj máshol, kérlek.

2018. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

Akkor egy kutyától a madárig mindenre rá lehetne mondani hogy igénytelen....

Csak éppen ha rámondod akkor olyan hatású mintha az lenne a madártartás hogy megveszed a madarakat a sarki boltban hozzá kalitkát és magot, 1-2 dolgot és ennyi. Pedig eleve nem boltban kell venni hanem tenyésztőhöz elmenni ami nem feltétlen akad a városban, bő méteres helyet igényelnek eleve ami pénz is és nem találod meg a boltban, aztán alakítani kell a lakáson/berendezésen is miattuk, időt kell fordítani a kajájuk,elfoglaltságuk gyűjtésére és elkészítésére, naponta vagy max. 2-3 naponta takarítani kell rendesen ketrecet is és a szobában is koszolnak, foglalkozni kell velük, a hozzáértő állatorvos az utazást leszámítva is 10ezer alaphangon de többszöröse is lehet könnyen...

2018. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőtől vannak, magam állítom össze a magkeveréküket, ügyelve a minőségre és a szükséges vitaminokra és ásványi anyagokra.


Az állatorvossal nagyon jóban vagyunk, eddig csak egyszer kellett elvinni hozzá az egyiket.


Van egy pici kalitka szállításhoz és etetéshez, de mindig szabadon vannak a lakásban. Ablakokon szúnyogháló, az ajtók zsiliprendszer-szerűen helyezkednek el, szóval biztonságos.


Kalitka, szoba rendszeresen takarítva.


Valamint nem lehet velük nem foglalkozni, ha épp nincsenek a figyelem középpontjában, akkor tesznek róla hogy változzon a helyzet.


Éééés még ezek után is úgy gondolom, hogy igénytelen állatkák :)

Nagyon egyszerű a tartásuk, valóban nem igényel professzionalizmust, kezdő madártartók is gond nélkül megbirkóznak a feladattal :)


(Tehát csak azért, mert a mai tinik, kiskamaszok körében annyira elterjedt sértés az "igénytelen", attól még nem kell mindenhol a rosszat látni benne. Jóccakát.)


Kedves Kérdező


Hullámosról nincsen tapasztalatom, de az ő tartásuk sem lehet ördöngösség ;)


Bármelyik madárka mellett dönts is, ha nagyon vacillálsz a két fajta között: amennyiben van elég helyed és időd, úgy később tarthatsz együtt hullámost és nimfát is :)

Egy helyről származnak, valamint az igényeik is közel azonosak, elég nagy kalitkában (szobában?) nyugodtan tartható a két fajta együtt is :)

2018. jún. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Halihó! Sikerült választani?😊

Én áprilisban vettem a nimfáimat és imádom őket! :)

Igazából nem gondoltam volna, hogy milyen nagy személyiségük van ezeknek a csöppségeknek :) Arra figyelj, hogy engedd ki őket gyakran, és hogy elég nagy kalitkád legyen mert (szerintem) nem kicsi madarak :D

Egy dolog zavar a leginkább:ahová ülnek oda sz.rnak.De ezt így konkrétan.Ja, és sokat is kell porszívóznom utánuk, de már gondolkoztam, hogy veszek valami hálót a kalitka köré, hogy felfogja a szemetet

2018. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!