Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fészekből kiesett röpképtelen...

Fészekből kiesett röpképtelen fecskével mi a teendő?

Figyelt kérdés

Tegnap felfigyeltem egy a rézsútos tető szélén húzódó horganyzott lemezen lecsúszdázó fecskefiókra, amit verebek is támadtak Indiana Jones-t megszégyenítő menekülési akciója közben. Előlük menekülve csúszott le az alkalmi csúszdán, majd szárnyra kapva és pár métert lendületből repülve nekiszállt a garázs falának, ahonnan lepottyant a földre. Odamentem megnézni, akkor láttam hogy egy teljesen kifejlett, ámde röpképtelen fecske. Nem volt nehéz megfogni, bár a földön a szárnyaival hajotta magát előre, próbálván menekülni. Föltettem a farakás tetejére, azt remélvén, hogy onnan a magaslatról már talán szárnyra kaphat, de nem ez történt, hanem ismétcsak a földbe csapódott, és beevickélte magát a farakás alá, az árnyékba. Nem is foglalkoztam vele aztán, ámde ma kora reggel ismét megtaláltam a kisfecskét, a házfal tövében, a járdán csücsült. Odáig evickélte el magát az evezőszerű szárnycsapásaival, ami jó 15 métert jelenthet körülbelül a farakástól a járdáig. Kész csoda, hogy az éjszaka folyamán nem fogta meg valamelyik macska a kettő közül, amelyek rendszeresen ide járnak kosztolni a kitett maradékra, vagy egyéb ragadozó madarak is lecsaphattak volna rá, pl baglyok, ölyvek is portyáznak errefelé.

Ismét kezembe vettem hát a fecskefiókot, és próbáltam egy konzerves dobozból itatni, belenyomkodva a csőrét a vízbe, ámde nem akaródzott neki inni kiscsirke módjára. A kloákája környékén barnásra elszíneződöttek a tollak, talán beteg? Bár nem tudni, hogy a kék ég alatt röpködő társainak milyen lehet az említett helyen a tollazata. Végül egy újságpapírra helyezve betettem a fáskamrába, egy faládába, arrafelé kevésbé kóborolnak vérszomjas cirmosok, és egy lapos műanyagdoboz fedélben vizet is tettem elé, de nem láttam, hogy ivott volna. Etetni se etettem semmivel, talán legyet tudnék neki fogni, vagy van a kertben hangyaboly, abból tudnék szedni hangyatojást, már amennyiben az alkalmas a fecskefiók táplálására. Mi tehát a teendő a röpképtelen, ámde a fészekből már "kirepült" kisfecskével?



2018. júl. 11. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
2018. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lisztkukacot kellett volna neki adni..de azóta gondolom elpusztult,egy hetet nem bírnak éhen, egy napot sem.

Ilyenkor a Madárkórházat kéne felhívni, vagy a helyi természetvédelmi szervet, nemzeti parkot.

Gyakorin elég kevés az esélye, hogy időben megfelelő választ kapsz.

2018. júl. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!