Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hová tegyem a papagájt hűvös...

Hová tegyem a papagájt hűvös időben?

Figyelt kérdés

Gyerkőcöm 11 éves lesz decemberben és sztne egy papagájt,amire nemet mondtam. Volt már két kissebb madarunk,de ami szemét utánuk volt az borzasztó.Viszont ahová tenni tudnám az az egyetlen egy hely ami nem szőnyeges és sajnos ott még fűtés sincs. Persze házon belül van,csak utólag toldott rész.

Esetleg valakinek valami szuper ötlete,h.behozhassam? Lexivesebben a szobájába tenném,de nem tudom a szemét ellen,h.an védekezhetnék. Szeretném neki megvenni,de amíg nem kapok valami irányelvet addig sajnos a nem marad. :(


2018. okt. 4. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

A papagáj bizony szemetel! Ezen sehogy sem tudsz változtatni!


Egy papagáj pedig nem létezik, minimum párban kell tartani, hogy jól érezze magát és ne unatkozzon főleg ha egyedül lenne egy fűtetlen, hideg szobában (??? Mintha kiraknád télen szerencsétlent. A gyerek is biztos sokat játszana és foglalkozna vele egy ilyen helyen..)

Tudod milyen meleg van az eredeti élőhelyükön? Trópusi...


HA nem tudod biztosítani legalább a minimális életfeltételeket szegénykének addig ne menj bele csak mert a gyerek akar! Akinek amúgy is minden csoda 3 napig tart...

2018. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze én ezt tudom és értem,de akkor nincs semmilyen módszer a szemét ellen? Plnszobában.M8ndtam neki,majd h jó idő lesz. De akkor is el fog jönni a hideg idő és kitudja mikor érünk még oda,h.a fűtést korszerűsítsük.
2018. okt. 4. 23:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szemetelni fog, ez a madártartással jár, miként az is, hogy pl. kora reggel elkezdenek csivitelni, beszélgetni. Ez nem zavarná a kisfiadat a szobájában?

Én magam azt tapasztaltam, hogy minél nagyobb a kalit, annál kevésbé "csapják ki" a tollat, maghéjat stb. belőle. Ha egy nagyobbfajta szobai röpdét biztosítanátok nekik, akkor a madaraitok is boldogabban lennének, és a szemét is kevesebb lenne. De egy átlag, bolti kis kalitkában a madár sem boldog, és a szemét is sok...

Szerintem papagájt tartani nagyon könnyű, de papagájt JÓL tartani nagyon nehéz. Sok pénz, idő és munka ráfordítás, különben a madárka csak szenvedni fog. Ja, és csatlakozom az előzőhöz: mindenképpen legalább 2 madár legyen, egyedül szenved szegény. ÉS még ha több órát kiengeditek naponta, akkor is legalább egy méter hosszú kalit a hullámos párnak.

Tudom, hogy ég és föld, de esetleg egy hörcsög nem lenne jó a kisfiúnak? Az sem olcsó befektetés az elején (SEMMILYEN állat sem az), de később igen, s fokozatokkal könnyebb tartani, mint a madarakat.

2018. okt. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Van két kutyánk,két naagy cicánk 2 kiscicánk. Volt már fehér egerünk,volt már két kanárink is. Nem akarok már harapós állatot,de köszönm az infókat. Majd kap kabalát vagy posztszteres papagájt.

Jelenleg be kell érnie ezzel:

New Birdcage Flower Flying for Living room Nursery Room Wall Stickers Vinyl Wall Decals Wall Sticker for Kids Room Home Decor

[link]

Na meg vettem neki mű akváriumot. Vagyis bele való halakat ami mozog stb. Na majd eljön még a papik ideje is.

2018. okt. 5. 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Madártartásnál takarítani kell. A kalitka oldalán a legalsó részen-ahol kiszóródhat a maghéj, nekünk üveg volt.

Amúgy a madaraimat naponta 2x takarítottam, felporszívóztam a szobát, feltöröltem klóros vízzel. az tény, hogy madármentéssel foglalkoztam, volt egyszerre vagy 5, varjú, galamb, rigó, stb.

Hidegben nem lehet tartani.

2018. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!