Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az új év elején meghalt a...

Az új év elején meghalt a papagájom. Mikor lesz jobb?

Figyelt kérdés

Borzalmasan hiányzik. Napról napra jobban, egyáltalán nem enyhül, hanem minden nappal egyre erősebb a hiánya.

9 évet volt velem, annyira szerettem, olyan volt nekem, mint egy kis lelkitárs, tulajdonságaiban is meglepően hasonlított hozzám.

Nagyon kíváncsi volt, huncut, aktív, mindent megcsipegetett, érdeklődött minden iránt, játékos volt és imádnivaló! Nagyon sokat törődtem vele, sok-sok kedves emlékünk van, amik folyton az eszemben járnak. Ahogy az a reggel is amikor holtan találtam a kalitka alján. 😟😢😢😢Ilyenkor mindig fizikailag fáj a szívem.😟

Első éveiben egyedül volt, de aztán hoztam mellé társat, aki nagyon keveset élt (egyetlen állatorvos sem volt képes legalább a betegségét sem meghatározni, elvileg madarakhoz értő sem...végül elment.); az ő halála is megviselt, de csúnyát írok: ennyire durván nem.

Utána megint kapott egy kis társat, ő maradt itt velem. De annyira hihetetlenül másak, hogy vele nem találom a közös hangot sem. Ő rettenetesen fél, nem érdeklődik semmi iránt, nem kíváncsi, nem játékos. Ő inkább olyan kis csöndes, nem sok vizet zavaró papagáj. Mindig ilyen volt, és most nem tudom hogyan közeledhetnék hozzá. Pedig szeretnék vele foglalkozni, hogy ne legyen olyan magányos... Mert még egyelőre... vagy soha többet, nem vagyok képes új papagájt hozni a házba. MINDEN rá emlékeztet.


Nagyon nagyon nagyon hiányzik! 😭😭😭😟😟😟

Elviselhetőbb lesz valaha is?

Rosszindulatú emberek ne írjatok. Így is nagyon rossz. Ő nekem nem "csak egy papagáj" volt.



2019. jan. 7. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos csak az idő fog enyhíteni ezen. :( Tudom milyen, én is veszítettem el papagájokat, cicákat, kutyákat. Hidd el, idővel könnyebb lesz, és másképp fogsz tekinteni az egészre. Például gondolj csak bele, hogy milyen jó élete volt nálad. Mindent megadtál neki, boldog madárka volt, és egészen biztos, hogy találkoztok még. :) Nem vagyok vallásos, de ebben nagyon bízom. Adj időt magadnak, ha sírni akarsz akkor sírj, teljesen rendben van ez így. Később szerintem mindenképpen szerezz be egy madárkát, ha úgy érzed, hogy készen állsz rá.
2019. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Átérzem, amit írsz. Mior az első papgájom meghalt kb.9 éves koromban, aki úgymond kistestvéremül szolgált, belebetegedtem, de szószerint, felment a lázam, stb. Sirattam otthon, az iskolában, azt kívántam, bárcsak meghalnék, hátha vele lehetnék. Aztán elkezdtem írni róla egy könyvet. Talán az segít a feldolgozásban. Eleinte minden fájni fog, néhány hónapig biztos, aztán kezd majd átalakulni. A jó emlékek kapcsán nem bánatot és keserűséget fogsz érezni, hanem melegséget, kedves emléket egy idő után. De addig nem lesz könnyű.

Engedd magad gyászolni, emlékezz rá. Esetleg segíts valakinek, az elvonja az ember figyelmét.

Részvétem.

(p.s.azóta sajnos sok madár meghalt a kezem között, mert mentéssel foglalkoztam, de lassan-20év alatt-megedződtem)

2019. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Sajnálom.Én is vesztettem már el állatot a hörcsögeimet,a kutyám.

De miután elpusztultak lett helyettük egy másik állat.

A rottweiler kutyám amikor elpusztult lett véve helyette egy másik rottweiler.

Amikor a kinti cicusomat megfojtotta a szomszéd kutya,lett véve egy sziámi cica(benti)

Ezenkívül van még egy nyuszim,meg 3 zebrapinty.

Szerintem a megoldás ha nem szeretnél új papagájt,vegyél kutyát,macskát.(Ha teknőst vennél sokáig veled lenne,ez egy tipp)

2019. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Pár nappal később írok, de most is ugyanazt érzem, ma reggel is sírva keltem. Tényleg mindenről eszembe jut.


Egyébként van kutyám is, meg a kis társa is itt maradt velem, de így is hatalmas az űr.

Arra nagyon sokszor gondolok, hogy fogunk még találkozni, és nem csak vele, többen is itt hagytak már kiskorom óta: két kutyusom, egy nyuszim, egy hörcsögöm és most már három papagájkám... Nekem az lenne az ideális mennyország ha újra körbevennének a szeretett állatkáim.

2019. jan. 11. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!