Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy féléves nimfa papagájo...

Vidagllrt kérdése:

Van egy féléves nimfa papagájom és nincs kézhez szoktatva. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Engedd ki a szobába repkedni. Egy idő után oda fog menni hozzád, rád fog szállni. Mikor a kedvenc csemegéje van a kezedben, próbáld meg ráléptetni a kezedre. Sose tegyél hirteken mozdulatot. Sok-sok türelem kell hozzá, de erőszakkal nem szabad szelidíteni. A lényeg, hogy elérd a bizalmát. Ha sikerült megszelidíteni, minél előbb keress neki párt.
2019. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Naponta vedd ki a kalitkából a kezedbe tartva! Közbe, míg tartod hanyatt fekve, simizd a hasát és beszélj hozzá bájos, nyugodt, aranyos hangon, a madarat dicsérve. Nálam ez vált be mindnél, sok nimfám volt már! :):)
2019. jan. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 Egy nimfa akár 20 évig is élhet. Azt mondod sok nimfád volt. Akkor meddig éltek azok a madarak? Igen, pont a te módszereddel lehet szívinfarktust okozni egy félős madárnak!
2019. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
# 3; lehet, hogy a kettesnek a szüleinél volt sok ilyen papagáj, esetleg állatkereskedésben dolgozik, vagy direkt tenyészti őket, ahonnan később állatkereskedésbe kerülhetnek(Én nem tudom) De ezek is lehetnek akár. [Én egyébként nem tudok választ szelidítésről]
2019. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*szüleinél pl ahonnan elköltözött (nemtom)
2019. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 Felesleges tippelgetni, mivel bebizonyította, hogy abszolút nem ért hozzá. Alap, hogy egy préda állatot nem fektetünk hanyadt szelidítés alatt, mivel a hasa az egyik leggyengébb pontjának számít, a pici szívük meg hamar megáll az ijedtségtől. Az ember is frászt kapna, ha egy nála jóval nagyobb lény erőszakosan szorítaná, hanyadt fektetné a kezében és édibédizné. A madaraknál a bizalmat kell elérni, a tenyésztők módszere is ezen alapul. Ez annyira fontos, mint hogy párban kell tartani a papagájokat. Tehát bármi is az illető háttértörténete, ha egy alap dolgot ennyire rosszul tud, el tudom képzelni, miért volt olyan sok madara...
2019. júl. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*Jaj, bocsi, fáradt vagyok; a hanyadt tartja fekve mellett elsiklottam:S Az úgy tényleg nem jó. Asszem, az állatok nem szeretnek úgy lenni. Úgy tudom, cicák se. Hogyha fölvesszük, és a háta van alul. Hogy azt nem szeretik. :S
2019. júl. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosan. Kb az összes állat így működik, hiszen a hasi résznél könnyen hozzá lehet férni a belső szerveikhez. Egy préda állatnál meg pláne veszélyes, mert szerencsétlen azt hiszi, hogy itt a vég, ő már nem menekül meg és leáll a szíve. A kutyáknál, macskáknál stb, ha engedik a hasukat simogatni, akkor félelemből megadják magukat vagy megbíznak az emberben.
2019. júl. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!