Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tudnátok ajánlani olyan...

Tudnátok ajánlani olyan papagájt, aminek jó a hangutánzó képessége és nem horror áron van?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnék papagájt és most vagyok felkészülve rá, hogy tudjak tartani. Ismertek olyat, amelyik intelligens, játékos és jó a hangutánzó lépessége és max. 80ezer ft? Köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 23. 20:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hullámos papagájt könnyű tartani, szép színes, okos, nem kell neki nagy hely, és nagyon olcsó is; de már elcsépelt és uncsi, hogy majdnem(!!!)minden madarasnak az van. Pedig könnyen szelídül, mert olyan a természete, csípni csíp, de olyan finoman(mivel apró a csőre nagyon), hogy kb. meg se érzed, szinte csak "puszi" a csípése.

Nagyon aranyos meg szép is, és jól utánozza a hangokat/emberi beszédet, de tényleg elcsépelt, kb. annyira, mint a hüllőknél a leopárdgekkó.



Többnél több weboldalon olvastam(LOL és mind idei meg tavalyi XD), hogy ha fél napot otthon vagy, nem feltétlen muszáj semmilyen madarat párban tartani, mert ott vagy vele(ha TE NEM vagy madár; akkor is számít, hogyha kb. 4-5 órát vele vagy, akkor véletlen sem lesz depis). Mert vele eszel, vele iszol, vele alszol, gyakorlatice vele csinálsz mindent, tehát a jószágod attól már jól érzi magát...



Vegyél nimfapapagájt, sok-sok nimfám(meg néha-néha kecském, hullámosom és kissándorom is, de eldöntöttem az évek alatt, hogy nekem a nimfapapagáj a létező legcukibb díszmadár)volt már életem során, a tapasztalatom velük pedig ez: Okos, gyönyörűséges, 1-2 hét alatt megszelídíthető, hosszúfarkú tarajos bohócok, akik akrobatikus kapaszkodásaikkal, fantasztikus beszédutánzó készségükkel és mennyei szépségükkel varázsoltak el az évek alatt. Szilveszter estéjén halt meg Sanyi, a vadas nimfám, akit nagyon imádtam, úgy, mint a többi nimfimet. Nagyon sajnáltam, mert ő is a szívem csücske volt, 22 éves volt. De most nemrég--1 héttel ezelőtt--vettem egy újat, hófehér hímet. Nagyon megszelídült ez is már 1 héát alatt, mert rengeteget foglalkoztam vele(és most is, csak kissé másképp), minden nap 4-5 alkalommal próbáltam kézből etetni a papagájom, és egy-két nap után már mindig vígan csinálta. Miután így letelt az 1 hét, kiengedtem repkedni, és néha az ujjamra ültettem, ez az ujjra szoktatás. Eleinte gyorsan leszállt/leugrott a kezemről, de ma már ez nagyon nem így van, boldogan üldögél mindig a kezemen vagy a vállamon, rajtam csüng sokszor, és egyszerűen őt is imádom. Szabadon él, csak aludni és enni jár be a kalitkájába.


Boltokban kapható nimfapapagáj-eleség, ezt ki kell egészíteni almával, répával és salátával; ezekkel kell etetni. A kalitka aljára homokot szórj, ezt hetente cseréld! Szépiacsont is kell niki a kalcium és a csőrkoptatás miatt.


jó madarazást!!!

2019. jan. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!