Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jól csinálom a ninfapapagájommal?

Jól csinálom a ninfapapagájommal?

Figyelt kérdés

Már több mint egy hónapja megkaptam a papagájt, de nem akar szelídülni.. Ahogy a nagykönyvben le van írva 2 hétig,csak a kalitkájában tartottam. Utána szépen kinyitottam az ajtóit. És onnantól szabad életet élhet.( nem szeretem bezárni az állatokat.) De sajnos még az ételt se fogadja el tőlem.. Szó szerint le se sz... R...

Pedig beszélek hozzá rengeteget.Mivel gyesen is vagyok teljesen rá érek.És pont ez a baj szeretnék neki egy társat, de míg nem lessz kezes nem tudom jó ötlet-e a másik hozatala? Első papagájom, tanácsot szeretnék, hogy csináljam? Még a kölesre sem jönn. Pedig minden nap betettem a kezem ketrecbe beszéltem neki..nem Hirtelen mozdulattal természetesen..nagyon szeretném hamar túl lennénk ezen és hozhatnám a társát. Köszönöm ha valakinek van még tippje.


2019. febr. 7. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha teszel mellé másikat, akkor még annyira se fog veled fogalkozni.

Mennyi idős? Az igazi kezes papagályokat fióka koruktól kézzel nevelik. Később már csak végső esetben, unalmukban hajlanak az ember felé, de akkor se a kaja miatt.

2019. febr. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
7 hónapos papagáj gyűrűzött. Es hím állítólag. De állatkereskedésben vettem. Ha ez számít, de ezt beadták oda, és emlékszem más fajjal volt össze zárva. Talán Katalinnal. És ő csak ott gubasztott. Semmit nem csinált. Ott voltunk vagy 3 óráig. Mindent alaposan átgondoltan megfontoltan hiztuk haza mindene megvan ami kell neki. És a legdurvább tegnap kezdett el elsőnek énekelve fugyulni. Azelőtt nagyon kicsiket hallkan.
2019. febr. 7. 22:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Bár ha nem is lessz kezem is megtartanam, csak úgy örültem volna neki. De lehet mar késő.
2019. febr. 7. 22:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Kezes
2019. febr. 7. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Kitartás. Esetleg próbálj meg sokféle különböző magot vagy almát, körtét, répát kínálni neki, kísérletezgetni a kedvenc kajáival, hátha valami elnyeri a tetszését. Egy papagáj bizalmát rengeteg idő lehet elnyerni. Tudok olyan esetről, ahol évekbe telt, de persze reméljük, hogy ebben az esetben nem ez lesz a helyzet.

Nem csoda, hogy bizalmatlan, ha kereskedésből van. Ott nem igazán figyelnek rájuk, többnyire nincsenek is tisztában a helyes tartás feltételeivel. Amikor később társat veszel mellé, mindenképpen fontold meg, hogy kereskedés helyett tenyésztőtől vagy valamilyen facebookos madárhirdető csoportból szerzed, mert az állatkereskedések támogatásával csak még több madarat ítélnél szenvedésre.

Sok sikert! :)

2019. febr. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két dolgot tehetsz. 1. Tovább próbálkozol, amíg meg nem szelidül. Segít, ha bezárod a kalitka ajtaját, mikor kint van. Kicsit "kiéhezteted" és a kezedben tartott kaja csábítani fogja, rád fog szállni. 2. Hozol mellé egy párt (tenyésztőtől!), aki kezesebb lesz, ezért az első madár az új hatására szelidülni kezd.

Fontos szempont, hogy tenyésztőtől, vagy hozzá értő embertől szabad csak papagájt venni. Nem csak azért, mert fiatal és könnyebben szelidíthető madarat kapsz, hanem egészségeset, nem beltenyészeteset, mint a kisállat kereskedésekben.

2019. febr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mindenféle képpen kitartó leszek vele. Remélem sikerül. Főtt tojást is szoktam neki adni. Tehát ténynleg mindent megteszek. Most estére elveszem tőle az ételt meglátjuk.
2019. febr. 8. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!