Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet kihozni egy kacagóge...

Mit lehet kihozni egy kacagógerléből ("fehér buta galamb")?

Figyelt kérdés
Én úgy látom (rokonok tartanak ilyet), hogy elég buta és igénytelen állatok, de az érdekel, hogy ha az ember foglalkozik velük, mire lehetnek képesek? Felismernek embereket, hívásra odarepülnek (már ha el nem felejtették, hogy is kell azt :)), vagy bármi más, értelemre utaló jelet ki lehet préselni belőlük? Egyáltalán, mire szokták ezeket tartani? :)
2008. nov. 9. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
A szomszédunknak vannak ilyen madarai és tényleg nem az eszükért tartja őket. Én úgy vettem észre hogy nem igazán fogékonyak a tanítgatásra, de az etető kezet, az ember hangját felismerik. Nem lehet velük olyan közeli, "baráti" viszonyt kialakítani mint egy kutyával. Mint minden madár ezek is rendetlenek, nagy piszkot hagynak maguk után, szobatisztaságra természetesen nem nevelhetők. Mondjuk szépek és aranyos hangjuk van, nagyjából ennyi pozitívumot lehet róluk elmondani. A szomszédom tenyésztésre tartja őket és eladja, dehogy ez mennyire jó üzlet arról fogalmam sincs. Szóval hobbiállatnak szerintem nem igazán jók, ha madarat szeretnél akkor tarthatsz sokkal taníthatóbb, intelligensebbeket (pl. a szajkó nagyon jópofa vagy papagáj)
2008. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem akarok ilyet, isten ments, csak azon gondolkodtam, hogy rokonéknál az ingerszegény környezet miatt ilyen ostobák, vagy egyébként is, és lehet-e ezen változtatni...

2008. nov. 10. 10:41
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem ostobák én is tenyésztem ezt a fajt és ha foglalkoznak velük akkor szelídek a kezemből esznek a vállamon ülnek
2008. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
füttyentésre már repülnek is az ember vállára úgyhogy nem mondanám butának lehet hogy te a gyémánt galambra gondoltál az tényleg elég ijedős de ez egyedfüggő
2008. nov. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, szelídek-e, hanem hogy mennyi eszük van. Rokonékét is lehet kézben cipelni, egy rossz szavuk sincs, meg ide-oda rakosgatni, na de mégis, az kifejezetten a butaság jele is lehet, ha nincs benne semmi egészséges gyanakvás, életösztön, ilyesmik...
2008. nov. 10. 22:38
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
ha nem tetszik ne tarts ilyet
2008. nov. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
jó hobbiállatok kis helyen tarthatóak házban is és szép a hangjuk és menekülnek is ha nincsenek megszelidítve ha az életösztönükre vagy kiváncsi és a vadonban is megélnek hallottam már olyanról is hogy keveredtek a balkáni gerlével is a vadonban
2008. nov. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj istenem, nem tartok ilyet, és nem is tervezem, de ezt már mondtam. Csak érdeklődtem :)
2008. nov. 14. 09:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem van kacagógerlém és életembe nem láttam ilyen okos galambot. Füttyre oda száll, ahová mutatom, pl. vállamra, karomra. Megvan, hogy milyen hangot ad ha éhes, vagy szomjas. Ha ki akar jönni a kalitkából, azt is tudja jelezni. ha kiengedem a lakásban, akkor jön utánam, amerre megyek és érdeklődve oldalra fordítja a fejét és nézi, hogy mit csinálok.


Majdnem olyan okos állat, mint egy kutya.

2010. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szóval nem értem, hogy miért gondolod, hogy buta? Nekem az a tapasztalatom, hogy a legintelligensebb madár fajta.
2010. júl. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!