Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Olvastam nemrég egy facebook...

Olvastam nemrég egy facebook hírt hogy egy kazuár (pulyka kinézetű madár) megölte a gazdáját. Ez eléggé nehezen hihetőnek hangzik nekem, hoax az egész vagy nem?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 10:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a hihetetlen benne? Egy rúgással kibelez.
2019. ápr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"A gyilkos a Pápua Új-Guineában, Indonéziában és Ausztráliában honos futómadár, az agresszivitásáról ismert sisakos kazuár egyik példánya volt. Magassága egy méter nyolcvan centi, tömege pedig csaknem 60 kilogramm. A világ egyik legveszélyesebb madárfajának tartják, csőre mellett fő fegyveréét a tíz centiméterre is megnövő karmai jelentik."


Szerintem elég hihető. Dolgoztam madárkòrhàzban, az ember nem is gondolná mennyire veszélyes néhány fajta.

2019. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Láttál már élőben kauzárt? A Fővárosi Állatkertben van ilyen, nézd meg egyszer, ha arra jársz.
2019. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

Kikerestem helyetted, mennyire lehet veszélyes egy kazuár. Ennyire: https://www.youtube.com/watch?v=IAj0GG6tf5c

Szívesen. Élőhelyén a legnagyobb ellenfele az szgk.

2019. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kamu.
2019. ápr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán meg tud ölni.
2019. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Kis hazánk törvényei szerint különösen veszélyes állatnak számít. Ez azt jelenti, hogy mezei halandó még engedéllyel sem tarthatja, csak és kizárólag állatkerteknek van joga rá. Szóval jogilag egy kategória az oroszlánnal és a csörgőkígyóval. Kifezetten ártatlan kezesbáránynak tűnik, nem?
2019. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az ember egy múló élőlény, és egyáltalán nem ellenfél egy pulyka számára. Írtam ódákat is a pulykákhoz, hátha engem nem bántanak.
2019. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A pulyka kakas is oda tud véletlenül csapni akkorát ha veszekedés közben szétválasztjuk hogy könnyűszerrel eltöri az ember ujjait, csuklóját de ez a madár ennél jóval nagyobb és veszedelmes is. A pulyka nem csinál ilyet a gazdájával, sőt barátságos és bizalmaskodó is.
2019. máj. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!