Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta papagáj lenne a...

Milyen fajta papagáj lenne a számomra megfelelő? Annak tartásáról néhány tudnivaló?

Figyelt kérdés

Egy panelházban élek egy normál méretű lakásban. A szomszédok miatt egy nem túl hangos papagáj lenne a megfelelő szerintem. Mivel nem tudunk neki óriási helyet vagy akár külön szobát kialakítani, közepes vagy kis méretű lenne az ideális. Intelligens fajtát szeretnék, és ha aranyos az sem lehet hátrány. Beszélni is szívesen megtanítanám ha lehetséges. Azt is figyelembe kéne venni, hogy van egy hörcsögöm is, bár ő sok vizet nem kavar. Egy nap általában 8 órát lennék távol (gimi, hétvégéken együtt lustulnánk) és szabadidőm össz. 6-7 óra, ezen kell osztozni a hobbijaimnak és az állataimnak + kötelességeim. Persze amikor itthon vagyok akkor a héten többször, akár minden nap kiengedném pár órára a ketrecből (zárt ablakok, csak lakásban).

Már nézegettem a fajtákat és legjobban a hullámos papagájok tetszettek meg. Ha jól tudom, egyedül nem ajánlott tartani ezért egy párt vennék (azonos neműeket) amik számára az olvasottaim alapján minimum 80cm x 50cm x 50cm-es kalitka kellene.

Még csak kezdő vagyok a témában szóval ne kövezzetek meg ha rosszul írtam valamit, és csak akkor lesz papagáj ha már “minden tiszta” és meg vannak teremtve a megfelelő körülmények.

Válaszaitokat, tanácsaitokat, ajánlásaitokat figyelembe veszem és nagyon köszönöm. 16/L



2019. máj. 24. 16:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarok vitatkozni, már bizonyítottad mennyire értesz hozzá. Azért hozzá tenném, hogy én nem ilyen gagyi, hülyeségeket író oldalakról tanultam meg a papagáj tartással kapcsolatos tudnivalókat.

Íme a bizonyíték, hogy mennyire jó tanácsokkal szolgál! A belinkelt oldalon lévő szöveg vs ugyanazon oldal másik cikke (kivételesen valós információkkal).

"A papagájokat olyan közegben kell tartani, ahol sok ember beszél, mint például a nappali vagy a konyha."

[link]

2019. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Egy másik cikkből is idézek, szintén arról az oldalról. Remélem mostmár leesik mekkora kamu az oldal.

"A nimfapapagáj tartása nem okozhat gondot, mert viszonylag kis kalitkában (25x50x50 cm) is jól megvan, ha naponta kis időre kiengedjük, hogy röpködhessen."

(Nimfáknak 100-120X100cm alapterületű kalitka ajánott, röptetéssel).

2019. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"Nimfáknak 100-120X100cm alapterületű kalitka ajánott, röptetéssel"

Ki szerint?

2019. máj. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki szerint, aki normálisan utánajár a madártartásnak, beszél a tenyésztővel és nem állatkereskedésből veszi a papagájt. Akkora kalitka, amit az oldal ír, állatkínzás.

Ha van még mondanivalód, kérdésed vagy kötözködni kedved, írj privátban. Ne más kérdése alatt kelljen felvilágosítani a normális tartásról.

2019. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Amekkorát te írsz, az még bőven az állatkínzás kategória nagyon sokak szerint.
2019. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%

Amit írtam, az a minimum méret nimfáknál. Természetesen minél nagyobb, annál jobb.

A többi kérdésedet, akármidet privátban legyél kedves közölni, mert itt nem fogok válaszolni többet a hozzászólásodra!!!

2019. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne azonos neműeket, mert ivarérés után bunyó lesz!!! De komolyan!!!



Nimfát nagyon ajánlom, nem oly hangos, mint ahogy sokak előadják, nekem is van 2, 1 hím és 1 tojó!

2019. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
49%
Katalin, hullámos, rozella nem túl hangosak. hazialat.hu-n találhatsz infókat róluk
2019. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18 Szépen kérlek, ne írj olyan oldalt, ami egyik cikkében ezt, másikban azt írja. Olvass néhány cikket azon az oldalon és rájössz, mennyi hamis infó van ott. Vagy itt a kérdés alatt, amit belinkeltem, idéztem. Látod, én lettem lepontozva, mikor ezek szerint elég sokan tartják az említett oldal hibája miatt rosszul a madarakat. Ez az oldal a tükörtöl kezdve az egyedül tartáson át, a miniatűr kalitkáig és a kézzel nevelt egyed tartásának támogatásáig, minden baromságot összehord. Van egy csomó más, normális, jól informált oldal (pl. Nimfafarm, és Fb-n rengeteg papagájos csoport).
2019. júl. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!