Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapinty és hullámos papagáj?

Zebrapinty és hullámos papagáj?

Figyelt kérdés

Van 2 zebrapintyem egy kalitkában. És a gyerekük(fiú)egy külön ketrecbe van. Az állatkereskedésekben ma kerestem zebrapintyet,hogy legyen párja. Nem találtam.Viszont hullámos papagájt igen. Úgy tudom lehet együtt tartani őket.Ha lehet őket akkor veszek holnap. Lány papagájt vennék. A kérdésem,hogy:

-2 fészek legyen?

-2 etető?

Akinek van/volt zebrapintye és hullámos papagája együtt az leírná mire fontos figyelni?



2019. máj. 30. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi összeraktuk a hullámos papagájt a zebrapintyekkel és állandóan bántotta őket. Külön kellett raknunk őket.
2019. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Állatkereskedésben nem veszünk madarat, mert beltenyésztett és/vagy beteg.

2. Ha állatkereskedésből vannak a pintyeid, gondolom a kalitka is. Az ottani kalitkák egytől egyig kicsik a madártartáshoz!

3. A hullámosok agresszívak tudnak lenni, akár egy nimfát is kinyírnak, semmiképp ne tedd őket össze.

4. Papagájt csak párban tartunk! Vesd el az ötletet, ha nem tudsz párt és megfelelő méretű kalitkát biztosítani, mindennapos, több órás reptetéssel.

2019. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad őket összerakni kalitkaban. Együtt max. röpdében tarthatók.
2019. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert a papagájok tollpora nem tesz jót szegény pintyőke tüdejének. De nagyon nem, és ez komoly, NEM vicc!
2019. máj. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül mégis zebrapinty lesz vásárolva.A kis állatkereskedésben jövő hét vége felé jönnek zebrapintyek.Azért gondolkoztam el a hullámos papagájon,hogy ne legyen addig egyedül.De 1 hetet kibír egyedül pár nélkül a fiatal zebrapintyem.
2019. máj. 31. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!