Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kis madarakat találtam? SÜRGŐS!

Kis madarakat találtam? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap volt egy vihar és 4 madárfiókát találtam a földön+a törött fészket. Mit csináljak? A 4 ből 1 már halott és 1 miközbem raktam vissza a fészekbe, meghalt. Mit tegyek? Szerintem az anyjuk már nem talája meg őket időben. El tudnám őket én tartani? Mit csinájak velük? A gyors válaszokat köszi :).
2019. júl. 2. 13:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudod, hogy milyen fióka, tilos bármivel is etetni, mert belehalhat.

FB-on keresd meg a mányi madármentőket, vedd fel velük (vagy bármelyik másik szervezettel, állatkerttel) a kapcsolatot, küldj nekik fotót a fiókákról, és ők segítenek a továbbiakban.

2019. júl. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen fióka. Ha rovarevő akkor lisutkuksc meg apró tücsökkel, apróra vágott szívvel is fel lehet nevelni. Cdipesszel a picike falatokat tedd a szájába. 2-3 at. Pár óránként etetni kell. Ha tudsz valami állatpatikában vitaminport venni amiben kálcium meg d vitamin van akkor abba lehet mártogatni a táplálékot ezetés előtt. Vizet csepegtetővel tudsz a szájába tenni. Vagy a kaját is márthatod vízbe és úgy add neki. Lakásba vidd be. Valami pzha rongyba tedd őket mintha fészekben lennének.
2019. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon van madárhatátozó csoport. Ha felrakod a képeket segítenek meghatározni milyen madár. Sok idő telt el ha nem kezdődik meg az etetés itatás meg fognak halni!
2019. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Rigó szerintem, csak azok vannak itt, csak hogy a rigó nem szokott 4 fiókát rakni...
2019. júl. 2. 19:31
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Valami állatorvos csak van ott. De ennyi idő után szerintem már kampó nekik ha nem kaptak vizet meg ételt ebben a melegben. Nem értem mire vártál egész nap. Ott nincs állatkert ahol vagy? Én sok fiókát neveltem fel de így nem lehet segíteni.
2019. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ja, voltam orvosnál, ő ilyennel nem foglalkozik, ugyh no way... Ha holnapih túlélik akkor keresek valami orvost.
2019. júl. 3. 00:19
 17/18 anonim ***** válasza:
53%
Akkár meg is itathattad volna őket. Annyira nem bonyolult.
2019. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem voltam itt és most látom a kérdésed. Mi történt?

Az állatorvosok sajnos 80%-ban csak kutya/macskához értenek.

Melyik országból vagy? Én erdélyi vagyok, ne szégyelld.

Lehet arrafelé kapni lisztkukacot?(lisztbogár lárvája)

Itt egy etetési tanácsadó

[link]

Mindenképpen bent tartsd őket, kb.25 fok melegre lesz szükségük, pl ha palackba töltesz melegvizet, leteríted ronggyal, és amellé teszed őket.

Az a baj, hogy max pár órát bírhattak ki étlen, hidegben, tehát nem tudom, mit ér most a válaszom.

Ha nincs lisztkukac, csőr méretére vágott nyers friss csirkemellet adj, amíg kérik, tátják. Napont párszor adj nekik főtt tojást is. Kb.30percenként kell etetni őket. Először ki kell tátani a csőrüket, hogy rájöjjenek, jön a kaja, be kell nyomkodni. Keress fiókaetetős videót youtubeon.

Itatni ne itass, mert 10-ből 8x a légcsövükbe megy a víz, és tüdőgyulladásban elpusztulnak. Csak mártsd bele a vízbe a húst, mielőtt odaadod.

2019. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!