Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta bogár és,hogy...

Milyen fajta bogár és,hogy lehet kiirtani?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 cm nagyságú bogarakat taĺáltam a lakásban ami a falba és a küszöbbe ujjnyi vastag lyukat rágott és onnan jött elő. Tegnap egész éjjel kaparászást hallotam a szobában és reggel a padlón találtam két ilyen hatalmas bogarat. Utánna láttam a küszöbben és a falban is (ami ráadásul a gyerekágy mögött) a lyukakat amikből kivághatta magát. Baromira ideges vagyok,hogy milyen "lény" lehet és hogy tudom kiírtai? Belesem merek gondolni mi lett volna,ha belemászik a gyerekágyba és a hatalmas csápjaival megcsípi az 5hós babámat.
2020. jún. 28. 10:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hogy nézett ki?
2020. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Barnás színű,hosszúkás bogár volt elöl csápokkal. Még lefényképezni se mertem,a párom kértem meg,hogy szedje össze és húzza le a wc-én.
2020. jún. 28. 10:47
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja és valami páncé is lehetet rajta mert elösször a párom próbálta eltaposni és meg se kottyant neki
2020. jún. 28. 10:50
 4/17 A kérdező kommentje:
Páncél
2020. jún. 28. 10:50
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha már volt erőtök és bátorságotok összeszedni és a WC-ig elfuvarozni, mi akadálya volt, hogy lefényképezzétek?

Akkor talán konkrét választ is kapnátok.

2020. jún. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A leírás alapján akár csótány is lehet.
2020. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egy jó nagy adag WC papíron keresztül merte ő is megfogni. Én nem mertem hozzá nyúlni. Biztosan nem csótány volt. Azt megismerem.
2020. jún. 28. 10:59
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk időnként cserebogár rágja ki magát a falból, de feltélezem, hogy azt ismered, és tudod, hogy az nem öl embert.
2020. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%

Cserebogárról már hallottam ilyet, hogy falba váj lyukat és hangosan tevékenykedik. Az emberre abszolut veszélytelen, viszont az épületben kárt tesz.

Csótány szerintem nem tud falat fúrni és amúgy is az élelmiszer közelében lenne inkább.

Büdös bogár, svábbogár esetleg még ezeknek nézz utána hasonlítanak-e és máskor fotózd le nyugodtan.

2020. jún. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utána néztem.Igen valószínű cserebogár lehetet. Én panelból költöztem kertesházba és lehet ciki,de nem ismertem fel ezt a bogarat. Köszönöm a válaszokat. Esetleg megtudná mondani valaki,hogy lehet kiírtai? Mert igen nagy lyukat fúrt a falba és a küszöbbe és nem szeretném,ha tönkre tenne mindent.
2020. jún. 28. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!