Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta bogár és,hogy...

Milyen fajta bogár és,hogy lehet kiirtani?

Figyelt kérdés
Kb 3-4 cm nagyságú bogarakat taĺáltam a lakásban ami a falba és a küszöbbe ujjnyi vastag lyukat rágott és onnan jött elő. Tegnap egész éjjel kaparászást hallotam a szobában és reggel a padlón találtam két ilyen hatalmas bogarat. Utánna láttam a küszöbben és a falban is (ami ráadásul a gyerekágy mögött) a lyukakat amikből kivághatta magát. Baromira ideges vagyok,hogy milyen "lény" lehet és hogy tudom kiírtai? Belesem merek gondolni mi lett volna,ha belemászik a gyerekágyba és a hatalmas csápjaival megcsípi az 5hós babámat.
2020. jún. 28. 10:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Kakaós, mákos, vagy diós volt?


Tömdb be a lukat valamivel.

Nemsokára vége ugis a cserebogár szezonnak.

2020. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja, és nyugi nem csíp.
2020. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz vele mit kezdeni. Nem kintről rágja be magát a falba, hanem a falból jön ki. A fal alatti talajból jut a falba. Szerencsétlen nem a házadba akart bemenni, csak eltévedt. Néha nálam is napokig rág, kapar, mire kijut a falból, akkor kiviszem az udvarra, a lyukat pedig gipsszel betömöm.
2020. jún. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze, engedd őket szabadon és a lyukat tömd be.

Veszélytelen, cuki bogarak. Én gyerekkoromban "gyűjtöttem" őket, játszottam velük, aztán persze elengedtem, sosem bántottak. Úgy tudom, védett is. Elég lomha, nem könnyen kap szárnyra és nem reppen fel egyből, ha megközelíted, szóval simán eltudod csípni őket. A lábaival kapar, ha megmarkolod, de nem csíp, nem harap. Sajnos már vagy 20 éve egyet sem láttam.

2020. jún. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ha felismertem volna akkor lehet szabadon engedem. De mivel nagyon bepánikoltam a méretétől és a hatalmas lyuktól amit maga után hagyott még a közelébe sem mertem menni. (Amúgyis bogár fóbiás vagyok) Köszönöm a segítséget.
2020. jún. 28. 11:58
 16/17 anonim ***** válasza:
81%
Nem védett! Kifejezetten kártékony. Nagy tömegben pajorként és rovarként is hatalmas károkat okoznak a mezőgazdaságban.
2020. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Cserebogarat szabadon engedni? Isten őrizz, csak kárt tesznek. Az emberekre meg a frászt hozzák. Idén szerencsére keveset láttam, de amit láttam, az baromi nagy volt, és a kérdező leírásának megfelel a kinézete, szerintem ezzel lesz dolgotok.
2020. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!