Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Élvefogó éjjelilepke-csapda?

Élvefogó éjjelilepke-csapda?

Figyelt kérdés

Tegnap honfoglalást tartott egy éjjelilepke a szobámban. Nem mertem még csak közel menni sem hozzá, szóval aznap este ő nyert, átmentem egy másik szobába aludni :D


Megölni nem akarom - egyrészt mégiscsak élőlény, ami nem is kártékony. Másrészt a hullájával pláne nem akarok foglalkozni.


Van valami olyasmi, ami nagyon vonzza őket? Akkor gyorsan be tudnám zárni valami műanyag dobozba, és ki tudnám vinni.


Egyelőre olyan ötletem van, hogy sötétben ráteszem a telefonom vakujára, hátha, de lehet valami táplálékkal jobban járnék.


2020. aug. 3. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fog megölni, nyugi! Óvatosan bezárod a tenyeredbe és kidobod az ablakon. Nállam volt már egy 8-10 centis szöcske is. Belekapaszkodott az ujjamba, alíg bírtam kidobni, hogy ne sérüljön, aztán valahogy visszarepült, még 2x.
2020. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha van kinn éjjel valami fény, akkor tárd ki az ablakok, kapcsold le a villanyt éjjel, és ki fog repülni. Pl. ha kertes házban laksz, kinti villanyt kapcsold fel, vagy ha nem, utcai lámpa is megteszi.
2020. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem bánt, de attól még félek tőle :D Nem tudom miért, pedig tényleg próbáltam szembenézni vele.


Az ablakon sajnos szúnyogháló van, amin lett egy kis lyuk, azon keresztül jutott be. Nem hiszem, hogy kitalált, de egész este nyitva volt az ablak, és kint volt elég fény hogy követni tudja.


Ma reggelre eltűnt, de lehet hogy csak elbújt

2020. aug. 3. 09:10
 4/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

Nappal ők pihennek, szóval ha most megtalálod, nagy eséllyel tudsz tenni fölé egy poharat, aztán alácsúsztatni egy papírlapot és úgy kivinni.

A fény vonzza őket, illetve pl. rohadt gyümölcsök is, vagy cukrozott bor (csaléteknek ezt szoktunk használni főleg), viszont a csalira szobán belül kétlem hogy rámenne, a lámpafényre inkább.

De amúgy simán lehet hogy már elpusztult valamelyik bútor mögött/alatt.

2020. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vakuval néztem körbe, nem jött elő.


Közben kutakodtam a neten, állítólag a cukros-szörpös-vörösboros madzag vonzza őket, és olyan 10 perce be is részegednek :D


Remélhetőleg úgy sikerül majd összevakarnom csórit, hogy barátságosan kitessékelhessem.

2020. aug. 3. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!