Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért zaklatnak direkt a...

Miért zaklatnak direkt a legyek a lakàsban? Csak engem szoktak?

Figyelt kérdés
Ha nyáron véletlenül bejön egy, akkor mindig az lesz belőle, hogy zaklatni kezd. De komolyan, nem tudom máshogy megfogalmazni, olyan mintha nagyon is gondolkodni tudna és rosszindulatúan viselkedik. Egyedül élek, szóval csak engem zaklat. Fekszem az ágyon, tv-zek, semmilyen étel ital nincs körülöttem, és büdös se vagyok, mégis rendszeresen ràszàll a csupasz bőrömre. Minnél agresszívabban hessegetem, annál pofàtlanabbul jön, pár másodpercenként újra. Sőt, egy idő után ha már sokat csapkodtam, csinál olyanokat hogy zuhanórepülésből egyenesen az orrlyukamba vagy a fülembe száll. Mintha direkt csakazértis bosszút àllna, pedig tudom ez csak egy rovar, de mégis. Tegnap már olyan idegállapotban voltam ettōl, hogy egy filmet nem tudok végignézni, mert repül a fülembe, orromba, arcomra... És amint felkapcsolom a villanyt, és fel állok, hogy na most megvàrom hogy leszalljon valahova, és lecsapom egy törölközővel lendítésből, abban a pillanatban eltünik. Ha feladom és vissza fekszem, újra ott terem és zaklat! De tegnap kicseleztem, lefeküdtem, és az egyik kezemben fujàsra készen tartottam a rovar irtó sprayt, majd mikor épp nem az arcomra szállt, hanem a karomra, úgy telibe fújtam a dögöt. Persze utánna mehettem mosakodni, mert a saját bőrömet is lefújtam vegyszerrel. Miért van ez? És tényleg nem vagyok büdös, nō vagyok, napi 2 szer tusolok munka előtt és lefekvés előtt is, ebben a melegben van hogy többször, ez a tegnapi eset is este frissen zuhanyozva történt.
2020. aug. 18. 19:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Tudom hosszú elolvasni de érdekes.

A rövid magyarázat: nagy melegben megnő a folyadék igénye legyecskénknek és belőled szeretne 'inni'. Ezért keresi a nyálkahártyákat, szem környékét, bőrödet.


Nagyon tetszett szemléletes leírásod. :)

2020. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
0%
7/11 Gratulálok, szadista vagy.
2020. aug. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha a fejem körül száll, az nagyon idegesít engem is, volt már, hogy arra ébredtem.

Ugyanakkor, ha a lábfejemre, vagy a bokámra száll, azt nagyon szeretem, nekem jó érzés, amikor a mezítlábas lábamat csiklandozza (különösen, ha a lábujjaimat és a talpamat), úgyhogy ott hagyom is végigmászkálni.

2020. nov. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!