Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Zaklatnak" a gyerekek? Mit...

"Zaklatnak" a gyerekek? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egy kicsit viccesen hangzik talán amit írok de elég idegesítő. Nemrég lett egy kölyökkutyám és mint minden kutyus ő is nagyon cuki amit sokan meg is jegyeznek. Még most tanuljuk a szobatisztaságot , pórázon sétálást stb. Viszont mivel itt a nyári szünet a környéken sok kisgyerek 8-9-10 évesek egésznap lenn bandáznak. Most konkrétan 3 gyerekről lenne szó. Az egyik nagyon rámenős cigány kislány kiszemelte a kutyámat még az első séták alkalmával. Megengedtem hogy megsimogassák had szokja a kutya is meg nagyon játékos, barátkozós. De ez a kiscsaj ennyivel nem elégszik meg. Követ minket a másik 2 barátjával. Játszanának állandóan a kutyával, az meg ugye bele is megy a játékba hiába hivnám el. Még erre is azt mondom oké de lépten nyomon ha akárcsak a boltba is lemegyek jönnek oda hogy hol a kutya hozzam le stb. Ma mikor mentem le ott voltak a lépcsőházban lentebbi szinten és mondták hogy kopogtattak másokhoz hogy ott lakok-e . Na itt azért elborult az agyam , mondtam hogy állitsák le magukat mert ez már zaklatás. Mikor jövök fel ők is felakarnak jönni hogy megnézik hol lakok meg ilyenek. Itt bandáznak a háztömb mögötti füvön egésznap és lesik mikor viszem le a kutyát. Meg a cigány kislány mondogatja hogy ő imádja a kutyámat mert cukiiii meg ilyenek. Van hogy a kapuban várnak mert a 3 gyerekből az egyik ebben a tömbben lakik. Ez egy elég kis város és itt kb mindenki ismer mindenkit , mi nem ide valósiak vagyunk a párommal. De azért ez már kicsit durva.

Mit tehetnék? Az a baj hogy a szüleik nem foglalkoznak velük és nem is szívesen vesznék össze cigányokkal...


22/L


2016. júl. 1. 16:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Mond meg nekik, hogy be lehet fejezni. Még egy ilyen és többet hozzá se érhetnek.
2016. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Gyerekek, nem érzékelik a határokat. Nem tudják elkülöníteni az ismerős-barát-hozzátartozó viszonyokra vonatkozó különböző szabályokat. Kislány koromban falun mi is folyton annál háznál játszottunk, ahol éppen kiskutya volt, eszünkbe se jutott, hogy terhére lehetünk az ott lakóknak.

Mondd meg nekik kedvesen, de határozottan, hogy pl. mindig megsimogathatják a kutyust ha éppen lementek, de ne csöngessenek be, és ne jöjjenek fel a lakásba, mert te ezt nem szeretnéd. Miért? Mert csak ismerősök vagytok, nem pedig barátok.

2016. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

A legjobb távol tartó módszer,most lett befújva kullancs és bolhaírtós spray-vel most egy darabig nem lehet hozzá nyúlni,mert akkor veszt a hatásból,mi sem simogatjuk most. Szerintem ez jó lehet.


Én ezzel szoktam lekoptatni a kisgyerekeket vagy akár felnőtteket,mert vagy nincs kedvem hozzájuk vagy pedig sietek.

2016. júl. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázd el nekik, hogy nincs erre időd. Amikor találkoztok, megsimogathatják, de ne zavarjanak folyton, szeretnél pihenni stb találj ki valamit. Mégiscsak gyerekek, nem érzik a határokat.
2016. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
A kettes miért lett így lepontozva?!
2016. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs ki pontozgat le, én mindenkit felpontoztam. Köszönöm a válaszokat akkor megpróbálok beszélni velük talán felfogják.
2016. júl. 1. 17:34
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy fertőző beteg a kutya, és ők is elkaphatják, ragyásak lesznek tőle és egy hétig ágyban kell feküdniük. És addig mondd, hogy sajnos még nem gyógyult meg, amíg le nem kopnak rólatok.
2016. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Ja, és nem leszek népszerű, de azért szólok, hogy vigyázz velük, főleg, ha valami menő fajta, vagy különösen szép kiskutya. A 8-10 éves cigánygyerek, ha olyan a család, már simán profi lehet abban, hogy hogyan nyúlja le a kutyát, amíg nem figyelsz. Összehaverkodtok, felajánlja, hogy vigyáz rá, meg elviszi sétálni, és sose látod többet. Vagy mittudomén, hogy megy ez náluk, betörnek családostul és elviszik.

Félreértés ne essék, idegen fehér gyereknek se add oda semmiért, de tény, hogy sajnos a cigányoknak vannak meg a kapcsolataik ahhoz, hogy el is tudjanak adni egy kölyköt olyan messze, hogy véletlenül se fuss össze vele később. Szóval óvatosan.

2016. júl. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólónak válaszolva, külön köszönöm hogy felhívtad erre a figyelmem. Jobb félni mint megijedni. Ugyanis a gyereknek volt egy olyan furcsa kérdése hozzám még tegnap hogy ha majd az én kan kutyám megnő pároztatjuk-e az övéjükkel?! Totál felháborodtam hogy hogy kérdezhet ilyet , én nem veszek részt soha ilyen dologban a kutya ivartalanítva lesz amint lehet. A póràzt is többször próbálta elkérni sőt kérdezte hogy majd sétáltathatja-e , vigyáz rá stb... Fokozottabban oda fogok rá figyelni.
2016. júl. 1. 20:16
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos, az előttem szólóknak nagyon igazuk van, benne van a pakliban, hogy kiszemelte a gyerek a kutyádat.

Ha lemégy, mondd meg, hogy most sürgős dolgotok van, nem érsz rá velük társalogni, aztán menjetek el másfele.

Milyen fajta kutya? Mekkora lesz nagy korában?

2016. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!