Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem zaklatnak az...

Titeket nem zaklatnak az "állatvédők" hirdetéseitek miatt?

Figyelt kérdés
Meghirdettem, hogy eladnám a 7 éves kutyámat (meghalt a gazdája, most "örököltem"), erre jönnek a támadó üzenetek, hogy mit szólnék, ha férjem/feleségem engem is eladna, egy kutyát fel kell nevelni, és hogy ők komoly állatvédők. Ezek normálisak? Meg ilyet írnak, hogy ha 7 évig neveltem, most meg eladnám, akkor én szörnyű körülményeket teremtek itthon is biztos az ő számára. Ha egy tenyésztő is feltesz egy kutyát, vagy bárki, hogy eladná, számítson ilyen üzenetekre?
2012. dec. 19. 10:53
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy állandóság a kutyának is kell, meg normális környezet, de hogy kapásból ilyen ócsárlásokat írni egy annyi üzenetre, hogy eladnám a kutyát azért szerintem durva. Főleg, hogy nem is értek a kutyákhoz, nekem aztán meg szükségem sincs egy kutyára.
2012. dec. 19. 10:56
 2/34 anonim ***** válasza:
48%
Ha eladod, akkor meg is érdemled az ilyen üzeneteket. Miért is akarsz belőle pénzt?
2012. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Jelképes összegért van fent, az árat is ki kell tölteni.
2012. dec. 19. 11:00
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Ilyenkor nagyon irigylem az állatvédőket, hogy ennyire ráérnek, hogy a számítógép előtt szapulnak embereket ahelyett, hogy a rászoruló kutyáikkal foglalkoznának...
2012. dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 klopusz ***** válasza:
58%

Szerintem ne törődj velük. A magukat "állatvédőknek" hirdetők igen nagy százaléka oktávokra van a valódi állatvédelemtől. Csak meg kell nézni a legjobban reklámozott társaságot. Olyan körülmények között tartják a kutyákat, amihez képest egy elhanyagolt disznóól palota, zsúfoltak a kennelek, nem tudod megnézni a kutyákat (ha örökbefogadás miatt mész oda), a dolgozókon viszont ott feszül a céges sapka, kabát és igen nagy számú autót tartanak fenn (sokuk nem olyan, amit állatszállításra lehet használni), amibe ugye benzin is kell, nem két forintért. Ezt a sok pénzt inkább az állatokra fordíthatnák, de ahogy tapasztaltam, csak a szájuk nagy és egyáltalán nem úgy viselkednek, mint akiknek az örökbeadás a céljuk. Nem is onnan van a kutyánk!


Szóval, hagyd a fenébe, nem lehet mindenkinek elmagyarázni, miért hirdeted a blökit. Szerintem jól csinálod. Inkább így, mint hogy valahol "elveszítsd" a kutyát.

2012. dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
Az eladás kis összegért amúgy nem hülyeség; az, hogy fizetni kell valamiért, akármilyen keveset is, elég jól kiszűri a teljesen komolytalan érdeklődőket.
2012. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
81%
Egyáltalán nem szűri meg az ár a jelentkezőket. Nap mint nap foglalkozok befogással, gazdikereséssel, örökbeadással, stb. Ha "rám szakadna" egy ilyen idős kutya és nem akarnám megtartani, akkor kiírnám h 1 forint, majd leírásban h ingyenes, csak oda kellett valamit írni. Ennyire egyszerű.
2012. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Szerintem ezeknek attól lesz jobb az önbizalmuk valóban, hogy napi egy-két osztást neten lenyomnak, esetleg még a nevüket is feltüntetik, hogy ki a Jani, ha nem ők, még ezt is fel merik vállalni. Nem hogy mennének valóban akár önkénteskedni, legalább heti rendszerességgel, ha már ekkora állatvédők, vagy adományoznának állateledelt, ha van rá pénzük. De hát ahogy írtátok, neten a legegyszerűbb és legkényelmesebb számukra.
2012. dec. 19. 11:08
 9/34 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, egyébként személyesen én is ismerek ilyet, az a céljuk ezeknek az "állatvédőknek", hogy a környezetükben élő embereknek azt a benyomást keltsék, hogy ők aztán megvédik az állatokat. Közbe meg szorgalmazzák az állatok ivartalanítását, de még egytől nem hallottam, hogy akkor is olyan bőszen felléptek volna, amikor a még ivartalanított kiskutyákat osztogatták, vagy egy ivartalanított kutya huszadszorra szült és talán ha normális gazdát találnának neki, ez nem történne meg. Lényeg, hogy legyen ivartalanítva számukra és akkor már csak találjanak meg egy embert, akire le lehet passzolni, mert az ilyet nem hívom gazdának. Na ezek a teszem a fejem, állatvédő vagyok emberek.
2012. dec. 19. 11:13
 10/34 anonim ***** válasza:
60%

Én imádom az állatok. Tényleg..családtagnak kezelem őket.

De, túlzásnak érzem, amit az állatvédelem napjainkban produkál. Komolyan mondom, most már jobban védik az állatokat, mint az embereket.


Nem kell velük foglalkozni... ne a száját jártassa, ha annyira nagy állatvédő vigye el a kutyust vagy segítsen gazdát találni. Nah, az segítség az állatnak.

2012. dec. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!