Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A darazsak hogy élik túl azt,...

A darazsak hogy élik túl azt, hogy megfagynak?

Figyelt kérdés

Még decemberben találtam egy darázsfészket a padláson, tele darazsakkal. Akkor -5 fokot mutatott a hőmérő, és a darazsak megvoltak rajta fagyva. Utána mikor januárba kicsit enyhébb idő volt(+5 és +10 fok), megint megnéztem a fészket, és akkor már lassan mozogtak a darazsak ha hozzájuk értem. Tegnap megint felnéztem a padlásra, és megint megvoltak fagyva.


De ezt hogy élik túl? Hogy egy télen többször is megfagynak? Ha meg jön a melegebb idő akkor meg csak felolvadnak és élnek tovább?



2021. febr. 14. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ezt en se ertem...
2021. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
de am miert nem tavolitjatok el a darazsakat a padlasrol??
2021. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szívós jószágok 😀 vigyél nekik enni-inni 😀 biztos örömmel vennék 😀
2021. febr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

#2:

Azt én sem értem, mi a frászért nem dobja ki a darázsfészket. Szerintem azért, mert dilis. Hülye. 😀

2021. febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Levertük az összes fészket, ezt az egyet viszont nem láttuk, így csak decemberbe vettem észre hogy ottmaradt mikor felmentem a padlásra. Aztán mikor láttam, hogy vannak benne darazsak és megvannak fagyva, akkor gondoltam, hogy megnézem mi lesz velük a tél beálltával. De ezek is ki lesznek majd paterolva.
2021. febr. 14. 14:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyilván hülye vagyok, mert kiírtam egy kíváncsi kérdést a darazsakról... Édes istenem, megjött a gyakoris színvonal...
2021. febr. 14. 14:54
 7/11 anonim válasza:
76%

Hasonlóképp mint a méhek. Nem megfagynak csak úgynevezett telelő furtbe húzódnak és egymást melegítik ezért amikor a hőmérséklet számukra kedvező kb +5 fok felett már képesek kilépni ebből a hibernalt állapotból és újból repülni.

Üdv egy méhész

2021. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk is azt kéne... Ha nincs pénzünk, hibernáljuk magunkat fizetésig 😀
2021. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem képesek áttelelni, ha van egy kisebb fészek azt lezárják belülről, és ameddig tart a kajájuk elvnnak bent, a saját testhőjükkel pedig annyira képesek füteni a fészket, ha már fedett gelyen vannak, nem lesz semmi bajuk. Tul. képpen amíg nem repülnek kevesebb energiával is megvannak, de nem vagyok méhész, a sima kaptárakat is csak simán lezárják télire ha jól tudom.
2021. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Le vannak hibernalva egész télen ez a repülő rovaroknál teljesen normális.
2021. febr. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!