Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A vízkövet tisztíthatom a pók...

A vízkövet tisztíthatom a pók terráriumában ecettel?

Figyelt kérdés
Mindíg párásítom a terráriumot egy permetezővel, csak az üveg falán már megjelent a vízkő. Gondoltam kitisztítom ecettel, de aggódok, hogy irritálják a gázok, vagy savas lesz tőle a kókuszrost, vagy nem is tudom.. Bár lehet, hogy túlaggódom.

2021. febr. 15. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tesz jót nekik a párolgó ecet. Azt tudod legfeljebb csinálni, hogy addig az állatot kiveszed a terráriumból. Ha kiszellőzött, visszateszed, úgy már nem árt neki.

Én azt csináltam, hogy vettem parafa lapot. Ez nem penészedik. Szilikonnal felragasztottam a terrárium falára (természetesen üres és tiszta volt a terrárium). Ezen nem látszik a vízkő, és a párát is jobban tartja amúgy. Van, aki fakérget gyűjt, és azt ragasztja fel, csak az hamarabb elbomlik.

Illetve fehércementből, csemperagasztóból készült keverékkel tudod "hátterezni" a terráriumot, bekenni legalábbis a 3 falat (hátsó+2oldalsó), szintén nem fog látszani a vízkő rajta.

2021. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, és a gyors választ. Az a baj, hogy ez egy Psalmopoeus irminia, és elég gyors meg deffenzív, de majd csak megoldom.
2021. febr. 15. 12:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha valamelyik végleges megoldást csinálod meg, nem a sima ecetes tisztítást, akkor csak egyszer kell kivenni a jószágot.

De semmiképpen ne ecetezz úgy, hogy ő is benn van.

Ha kiveszed, az is jó megoldás, hogy a terráriumot beteszed a fürdőkádba, és ott próbálsz egy kisebb dobozt (még benn a terráriumban) ráborítani, majd a tetejét alácsúsztatni. 1-2 napig semmi baja nem lesz a dobozban, míg a terráriumot megcsinálod, csak a tetején azért legyen pár kicsi luk.

Igen, tudom, a fürdőkádból is ki tud jönni, de (1) tapasztalataim szerint, ha kijönnek, nem fognak kilométereket rohanni, hanem rövid idő után megállnak tájékozódni. Akkor szintén leboríthatod a dobozzal, és (2) ha MÉGIS meglóg, könnyebb a fürdőben kézre keríteni, mint az egész lakásban...

2021. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hello. Az ecetet, mint lehetőséget ejtettem. Nem bírtam megállni ugyanis, és kipróbáltam, hogy citromsavat oldok vízben, azzal letörlöm a vízkövet, majd vizes ruhával letörlöm, és mégegyszer szárazra törlöm. Így nem marad rajta semmi, és nincs is olyan nagy szaga.

Viszont vigyáztam a pókra, és ezt csak az ajtón próbáltam ki. Végülis működött, bár a parafa mondjuk tartósabb.

Valamint köszönöm a fürdőkádas tippet.

2021. febr. 15. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Arra amúgy miért nem gondol a póktartók 99%-a hogy desztillált vizet kellene használni? -.-"


És akkor szép terkótok lenne, nem egy vízköves förmedvény.

2021. febr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én legit ezen gondolkodtam amikor írtam a kérdést. Végülis nem rosz ötlet..

(ு८ு)

2021. febr. 17. 18:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennél jobb ötlet nincs.

Egy foltot nem hagy maga után a deszt.víz.


Tescoban veszel egy 5 literest és le a gond 1 évig.

2021. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!