Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi vonzza legjobban az emberné...

Mi vonzza legjobban az embernél a bolhákat? Van ellene valami természetes megoldás?

Figyelt kérdés
Az elmúlt években még ugyan elszórtan, de mostanság viszont sajnos elég sűrűn elfordul, hogy bolhát szedek össze, miután zöld területen jártam. A legérdekesebb pedig az, hogy a családból mindig csak egyedül engem sikerül megtalálniuk. Lehetséges, hogy "van bennem valami", ami vonzza őket? Meg egyáltalán mi vonzza legjobban az embernél a bolhákat? És az állandó rovarriasztó spray használatát leszámítva van ellenük valami természetes megoldás/trükk, amivel távol tudom tartani őket magamtól? (Pl.: meghatározott táplálkozás, ha van ilyen)

2021. okt. 1. 00:53
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Édesebb a véred. 😊
2021. okt. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
91%
A geránium illóolaj távol tartja.
2021. okt. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Elég sokat fetrenghetsz a fűben, ha ez így van.

Vagy macskatanya, ahova járkálsz....

2021. okt. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bolhák nem igazán pattognak csak úgy a fűszálak között... Olyan helyen nyüzsögnek, ahol legalább egy, de inkább több, bőven fertőzött állat van.

Amúgy az izzadságod vagy a vércsoportod lehet a ludas, ha könnyen megtalálnak a vérszívók.

2021. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha mindig megtalálnak, akkor nem a természetben szeded össze, hanem otthon. Szeretnek elszaporodni a szőnyegekben.
2021. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokat vagy füvesebb helyeken és illóolaj, emberi bolhaírtó ha van.
2021. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!