Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Honnan lehet tudni, hogy ágyi...

Honnan lehet tudni, hogy ágyi poloska csípte-e?

Figyelt kérdés

Lehet-e ellenőrizni?

Fogalmam sincs, hogy mi csípte meg, általában a könyökömet, kezemet szokta megcsípni.

Nemhinném hogy van szúnyog, már 2 hete nem láttam repülni, sőt gépezés előtt se. Gépezéskor is azt vettem észre, hogy szokott csípni is, de akkor sem vettem észre, hogy ugrál, vagy repülne a monitor felé.

Olyan a csípés mint a szúnyognak, néha 1 helyen van 2-4 csípés is.


2021. okt. 31. 02:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Esetleg a csipesrol tudnal egy fotót linkelni? Szerintem én felismernem.
2021. okt. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy helyen több csípés van és olyan mint a szúnyogé akkor sanszos hogy ágyi poloska. Sőt ha gépezés közben is csípnek és meg se várják, hogy elaludj akkor ott már nem 2 db van. Főként lábon és derék-hát tájékon csíp. A legszűkebb résekbe bújnak el az ágyban vagy az ágy közeli bútorokban. Alaposan elemlámpával érdemes átnézni mindent, ágyat felborítani és az illesztéseknél keresni. Apró kis fekete pöttyöket ha találsz, az az ürüléke lesz.
2021. okt. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

11# ha lesz rá lehetőségem, majd küldeni fogok ide, meg privátba.

12# lábon is néha(főleg lábfej körül), de legtöbbször kézfej és könyök körül szokott csípni.

2021. okt. 31. 07:47
 14/23 A kérdező kommentje:

már 2-3x cseréltem huzatot, beraktam egyből a mosogépbe.

de éjszaka ha észreveszem, akkor meg szoktam nézni, de sajnos nem találtam semmit...

éjszaka volt olyan is, hogy éreztem hogy ugrált a fejemre, mint a bolhák...

2021. okt. 31. 07:49
 15/23 A kérdező kommentje:
nemrég néztem az ablakot, volt ott egy sima poloska, meg párkányon volt valami fehérszínű tetű vagy rovar.
2021. okt. 31. 07:51
 16/23 anonim ***** válasza:
Akkor lehet hogy bolha, van kutya macska?
2021. okt. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Enis gondoltam bolhara, de nem sok helyen csip...

Es illetve ha jol tudom a bolhacsipes nem olyan nagy mint a szúnyogcsípés...


Van kutyam, viszont van neki eloskodo ellenszer...

havonta kap

2021. okt. 31. 08:57
 18/23 A kérdező kommentje:
Ha bolha, akkor véres nyomok lennének a lepedőn, nem?
2021. okt. 31. 08:58
 19/23 anonim ***** válasza:
81%
Értsd már meg vazze, hogy az ágyi poloska nem ugrál. Ha ugrál, akkor bolha. És bolhánál egyáltalán nem alap, hogy véres nyomok lennének a lepedőn, sőt az inkább az ágyi poloskánál jellemző, mert miközben lassan mászik, a forgolódásoddal szétnyomod, a bolha viszont simán elugrik előle.
2021. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
2021. nov. 3. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!