Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Öntene belém valaki egy kis...

Öntene belém valaki egy kis bátorságot?

Figyelt kérdés

Röviden: van egy madárpókja a páromnak, csak ő kiment külföldre szezon munkára szállodába, ahova nem vihette. Én gondozom itthon pár hónapig, ez szépen megy, nincs vele semmi probléma. Viszont most a kajájával bekerültek atkák is (a élő eleséget is én gondozom, csak sajnos nem vettem észre hogy atkásak), és fontos lenne minél előbb kivenni a pókicát, hogy kitakarithassam a terráriumot. Egyedül kéne csinálnom, nincs segítségem.

Nem félek a pókoktól, de mozgatni nem olyan buli, most álltam volna neki, de eléggé összecsináltam magam.

Szeretem ezt a kisállatot, és szeretnék neki segíteni :( A párom elmondta mit hogy csináljak, de félek hogy megijed, elugrik elszalad, vagy véletlenül megsértem a lábát. Poecilotheria metallicáról van szó.

Most egy nagy fatörzs alakú kerámia bújócskában van, onnan mivel nem tudtam korábban előcsalogatni, ezért az lenne a feldatom, hogy letakarom, alácsúsztatok valamit és átteszem azzal együtt egy dobozba. A letakarás még megy, attól félek, hogy amikor felemelem lemászik az aljára ami nyitott, és odacsípem a lábát, vagy kiszalad.

Akinek van tapasztalata tarantulákkal, öntene belém egy kis lelket?


2022. máj. 19. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
kajával becsalogatni egy terráriumba helyezett befőttesüvegbe, majd lezárni?
2022. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Tegyél be egy wc papír gurigát, abba beleül, 2 oldalt pedig be lehet fogni kartonnal vagy füzettel! :)
2022. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
ja, ha egy kivehető búvóhelyet készítesz neki, akkor lehet hogy magától belemászik. Pl. ragasz papírt a befőttes üvegre, és akkor nem látja, ahogy közelít a kezed felé
2022. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Semmi pénzért nem csinálnám.

Ki fia borja, nem érdekel, vigye ahova akarja.


De ha már vállaltad, a befőttes üveg az működhet.


Unokatesómék jó bulinak gondolták hogy ők meg skorpiót tartanak. Állítólag nem mérges, kis cuki. Aztán kiszökött.

Nem mertek a lakásban aludni ameddig meg nem találták a tetemet...


Ja jó buli. Tudjuk hogy ez a pók még nem öl embert. de na.

2022. máj. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Minden tiszteletem a tiéd! Én szívrohamot kapnék, már elolvasni is szörnyű volt számomra.
2022. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sikerült!


Hálásan köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Hatalmas kő esett le a szívemről!

2022. máj. 19. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:
szívesen
2022. máj. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!