Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan került méhraj a szobámb...

Hogyan került méhraj a szobámba? És milyen fajta méh? Miért zsongnak be olyan nagyon a villanykörte fényétől?

Figyelt kérdés

A napokban lettem figyelmes zümmögésre éjjel, de nem gondoltam komolyra. Rájöttem aztán, hogy a másik szobában zömmögnek, de nem szúnyog, mint véltem, hanem rengeteg méhecske, ám apránként bújtak elő a függöny mögül:


[link]

[link]

[link]


MILYEN FAJTA MÉH?


Nos, megoldottam bár a problémát -a tegnapi 27 mellett találtam ma még hármat, de most estig már egyet sem-, de csak sejtésem van, hogyan kerültek oda. Ebben kérnék ötleteket:


MI LEHETETT AZ OKA? Elmondom mindjárt, mit vélek.


Rutinosan pohár+kartonlappal másodpercek alatt elfogtam egyenként, de összesen HARMINC méhecskét és élve kitettem őket a szabadba. (Mármint méhecskeként átlag 10 másodperc alatt.)


MIÉRT MENNEK A VILLANYKÖRTE FÉNYÉRE?


Ez volt a mázlim, amikor felkapcsoltam, egyből odarepült őrült zizegéssel egy, vagy kettő. Mire kitettem és visszamentem, épp csak megjelent még egy. Egyenként bújtak elő a fényre! Így könnyű volt mind a 30-at elkapnom. Rettentő idegesen rontottak a villanykörtére. Nagyon aktív volt kb 25, de kb 5 méhecske alig mászkált, alig élt.


A lehetséges okok:


2020-ban őszibarack magokat vittem be a kertemből abba a szobába. Viszont nálam még szellőztetéskor is igen ritkán kerül be a szobámba méh, darázs, dongó. Csak pár napja történt először olyan, hogy kettőnél több méhecske a házamban repkedett.

Lehetséges, hogy 2021-ben, amikor újabb adag barackmagot vittem tárolni abba a szobába, addigra már barackérés során előzetesen a kertben belepetézett több magba méh?

És lehetséges, hoyg a 2020-as évben nem petézett bele, csak a 2021-esben? Vagy mindkét évben, csak az utóbbiban életképesek maradtak a lárvák benne?


Képes egyáltalán a méh belepetézni gyümölcs magokba?

Vagy a fenyőtobozba petéztek bele? Azt is tárolok abban a szobában 2020 óta.


Hozzáteszem, az a szoba nincs fűtve télen, a tavaszi melegedő szobában most meg kikelhettek netán?


A biztonság kedvéért ma kivittem a házamból az összes kerti gyümölcsmagot és fenyőtobozt.


A másik lehetséges oka: a redőny alatt a szobámban rendszeresen tároltam megbontott (bár kupakkal lezárt) gyümölcs levet, tél óta. De ugye nem kizárt, hogy most tavasszal a melegben a kint éledő méhecskék a redőny dobozán át kintről befurakodhatttak, ha a gyümölcslé anniyra megőrjítette őket esetleg?

(Vagy pusztán a barackmagokat is megérzik kintről?)

(Elzártam a gyümölcsleveket is ma már.)



2022. máj. 26. 22:26
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Nem vályog, téglaház.
2022. máj. 26. 23:41
 12/32 anonim ***** válasza:

"Nem értem, hova indulnának tovább? Ha nem mentem meg az életüket, éhenhalnak a szobámban, oda becsukva."

Maguktól bejutottak, maguktól is jutottak volna ki. Nem legyek, amik nyitott ajtón sem találnak ki, hanem méhek, amik követik egymást és céllal vándorolnak. Nyilván nem haltak volna ott éhen, nem mentetted meg őket, csak megszakítottad a pihenésüket.

2022. máj. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%

Azt kellene holnap megnézni hogy abba a szobába honnan tudnak kívülről bejutni?


Mint előbb írták nem lehet hogy petékből ott kikelt dolgozók, tehát kintről jöttek be.

Melegre de inkább fényre.

2022. máj. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Akkor vissza fognak jönni a szobába valami szagnyom alapján? Nagyjából mennyi idő alatt találnak vissza? (Már ha vissza szeretnének repülni.) És miért pont a házamat szúrták ki pihenőhelyül, ha nem vonzotta ide semmiféle illat őket?
2022. máj. 26. 23:46
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy a királynő belepetézik a gyümölcsbe.
2022. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

23:46-os: fényre nem valószínű, többnyire le van a redőny húzva annál a szobánál. Melegre? De hát meleg május vége van... Vagy mert két napja esik az eső és kicsit lejjebb ment a hőmérő higanyszála, ezért? Még így is hűvösebb a szoba, mint a kinti 18-20 celsius...


Mint említettem kétszer is: a redőnydobozon elvilegbe tudnak furakodni (nem zár jól a redőnydoboz fedőlapja, van rajta egy centis rés). Gondolom itt jöttek be.


Laikus vagyok, de nem fér a fejembe, hogy csak úgy bejöttek pihenni. Ha így volna, akor rengeteg ember ugyanígy járna, márpedig nem hallok olyasmiről, hogy emberek t9megeinek házaiba HARMINC, vagy akár csak tíz méhecske befurakodik pár napon belül, pusztán pihenni...


Tehát szeretnék hathatósabb érveket, mert bár nem zárom ki, hogy igaza van annak, aki így gondolja, de még mindig nem fér a fejembe ez a pihenősdi...

2022. máj. 26. 23:52
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

"És miért pont a házamat szúrták ki pihenőhelyül, ha nem vonzotta ide semmiféle illat őket"


Ezt szerintem egyenesen a királynő tudná megválaszolni, úgyhogy ha holnap írsz mailt a testőrségének a kérdéssel, jó esetben estére már kapsz is választ.

2022. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

"ha holnap írsz mailt a testőrségének a kérdéssel, jó esetben estére már kapsz is választ."


Még a végén kiderül, hogy villanykörte ügynökök a méhecskék... :-B

Itt valami nagyon csúnya villanykörte maffia lapul a háttérben. Arra fáj a fullánkjuk a drágaságoknak... ;-)


Komolyra fordítva, nem valami gyakori, hogy harminc méhecske betér megpihenni egy házba úgy, hogy nem vonzotta őket ide semmilyen illat, a kedves valamelyik válaszoló szerint.



Ha mondjuk kisgyermek lakna abban a szobában, mit tennétek? Hagyjuk pihenni a méheket és ne zavarjuk meg őket avval, hogy kitettem a szabadba, ahogy az egyik válaszoló véli?

És ha a fiktív kisgyerek kalimpálna, mert megijedne, a méhecskék pedig megszúrnák, 30-ból mondjuk 15...??

2022. máj. 27. 00:11
 19/32 anonim ***** válasza:
25%

Egycsapásra kinyírnám őket. Ha a kisgyermek veszélyben lenne.


Ismétlem önmagam :Azt kellene holnap megnézni hogy abba a szobába honnan tudnak kívülről bejutni?


Az több mindenre adna választ.


Esetleg kerítsd elő a házi 4 fokos létrát és mássz fel, nyisd ki a redőnytokot.


Utána okosabb leszel.


Addig meg aludj jól!

2022. máj. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt írom sokadjára: a redőnytok a gyanús. Csak ahhoz már késő van, hogy vacakoljak vele, nehéz leemelni, álmos vagyok. Majd holnap.


Mondom, nem félek az itteni méhektől -hacsak nem kaptár volna-, a darazsaktól se annyira, csak ugye pl darázsraj már aggasztó volna számomra is, viszont ezek méhecskék, és egyáltalán nem támadtak rám, hanem a felkapcsolt villanyra rontottak rá, így tettem pohárba őket egy kartonlappal lefedve és tettem ki őket a szabadba egynként szerdán.


Ha a redőnytokban találok valamit, mit csináljak? Ha fészek volna, szabad hozzányúlni valamivel? És ha ötven méhecske repülne ki belőle? Mert ezek után az se zárható ki...

2022. máj. 27. 00:28
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!