Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan került méhraj a szobámb...

Hogyan került méhraj a szobámba? És milyen fajta méh? Miért zsongnak be olyan nagyon a villanykörte fényétől?

Figyelt kérdés

A napokban lettem figyelmes zümmögésre éjjel, de nem gondoltam komolyra. Rájöttem aztán, hogy a másik szobában zömmögnek, de nem szúnyog, mint véltem, hanem rengeteg méhecske, ám apránként bújtak elő a függöny mögül:


[link]

[link]

[link]


MILYEN FAJTA MÉH?


Nos, megoldottam bár a problémát -a tegnapi 27 mellett találtam ma még hármat, de most estig már egyet sem-, de csak sejtésem van, hogyan kerültek oda. Ebben kérnék ötleteket:


MI LEHETETT AZ OKA? Elmondom mindjárt, mit vélek.


Rutinosan pohár+kartonlappal másodpercek alatt elfogtam egyenként, de összesen HARMINC méhecskét és élve kitettem őket a szabadba. (Mármint méhecskeként átlag 10 másodperc alatt.)


MIÉRT MENNEK A VILLANYKÖRTE FÉNYÉRE?


Ez volt a mázlim, amikor felkapcsoltam, egyből odarepült őrült zizegéssel egy, vagy kettő. Mire kitettem és visszamentem, épp csak megjelent még egy. Egyenként bújtak elő a fényre! Így könnyű volt mind a 30-at elkapnom. Rettentő idegesen rontottak a villanykörtére. Nagyon aktív volt kb 25, de kb 5 méhecske alig mászkált, alig élt.


A lehetséges okok:


2020-ban őszibarack magokat vittem be a kertemből abba a szobába. Viszont nálam még szellőztetéskor is igen ritkán kerül be a szobámba méh, darázs, dongó. Csak pár napja történt először olyan, hogy kettőnél több méhecske a házamban repkedett.

Lehetséges, hogy 2021-ben, amikor újabb adag barackmagot vittem tárolni abba a szobába, addigra már barackérés során előzetesen a kertben belepetézett több magba méh?

És lehetséges, hoyg a 2020-as évben nem petézett bele, csak a 2021-esben? Vagy mindkét évben, csak az utóbbiban életképesek maradtak a lárvák benne?


Képes egyáltalán a méh belepetézni gyümölcs magokba?

Vagy a fenyőtobozba petéztek bele? Azt is tárolok abban a szobában 2020 óta.


Hozzáteszem, az a szoba nincs fűtve télen, a tavaszi melegedő szobában most meg kikelhettek netán?


A biztonság kedvéért ma kivittem a házamból az összes kerti gyümölcsmagot és fenyőtobozt.


A másik lehetséges oka: a redőny alatt a szobámban rendszeresen tároltam megbontott (bár kupakkal lezárt) gyümölcs levet, tél óta. De ugye nem kizárt, hogy most tavasszal a melegben a kint éledő méhecskék a redőny dobozán át kintről befurakodhatttak, ha a gyümölcslé anniyra megőrjítette őket esetleg?

(Vagy pusztán a barackmagokat is megérzik kintről?)

(Elzártam a gyümölcsleveket is ma már.)



2022. máj. 26. 22:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Ha a redőnytokban látsz egy kaptárt vagy kast vagy minek nevezik, ami dugig van méhekkel, akkor csukd vissza, tipegj le a létráról, nyugodj meg és írd ki a gyakorikerdesekre, hogy "Hogyan került méhraj a redőnytokba? Hogyan távolítsam el onnan őket".

Utána a válaszok szerint. (Micimackót is keresheted de nem tudom mennyire érdekli őt a macera, ő már ebayról rendeli)

2022. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ha segíteni akarsz, tegyél tiszta vizet egy tálkába, legyen lapos és legyenek benne kövek, hogy ki tudjanak kapaszkodni. A méhek esznek, energiát nyernek és elrepülnek."


[link]

2022. máj. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

00:34-es: még a végén kiderül, hogy a redőnytokom egy (tejjel) mézzel folyó Kánaán... ;)


00:36-os: értelek, viszont épp a fal túloldalán, kint az ereszcsatorna mellett most is áll (néhány nap óta) esővíz egy vödörben.

Mit esznek? Nem virágport? Azt pont kint találnak a kertemben...

2022. máj. 27. 00:39
 24/32 anonim ***** válasza:

A kommentekben volt egy link, amiben kicsit más véleményen van az írója:


[link]

2022. máj. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy méhészt,aki begyűjti őket.Esetleg ha borsodi vagy és a közelben ,akkor befogom én őket.

Mi lehet az oka?Valahol a közelben méhészkedik valaki (általában a méhek 3-5 km távolságban gyűjtögetnek a kaptártól) és a rajzást nem tudta megakadályozni (több oka is van).Ilyenkor a méhek a királynőt követik és 1-2 napig "fürtben" vannak (fán,bokron stb),aztán új otthont keresnek.

2022. máj. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Köszi 1:10-es válaszoló, de akkor mire ügyeljek, hogy ne legyen baj? Mégiscsak harminc példányt elfogtam pohárban és kitettem a szabadba. Harminc az már szinte méhraj. Ha lakna valaki abban a szobában (de történetesen most nem lakik, én meg másikban), akkor valahogy tényleg be kell fogni a méheket, hogy ne legyenek ott.


Mire számítsak? Egyszer csak odébb állnak? Már ha maradt még... Reggel óta semmi zömmögés, ma reggel fogtam hármat, tegnap meg huszonhetet.


Miért olyan ritka, hogy egy házba téved be a királynő? (Akit követnek a herék, meg a dolgozók?) Semmi különösebb oka nem szokott lenni, hogy egy házba betéved? Két napon át esett az eső, netán ezt terelte be őket a házba, mert itt száraz?


(Egyébként elég messze lakom Borsodtól.)

2022. máj. 27. 01:21
 27/32 A kérdező kommentje:
Pontosítok, mivel most hajnali órákban vagyunk. Tehát május 26 reggel fogtam hármat, május 25 délután meg huszonhetet. Azon a két napon esett az eső, egy heti szárazságot követően.
2022. máj. 27. 01:24
 28/32 anonim ***** válasza:

Höhö.

Ingyenméz!

2022. máj. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Na mizu kérdező?


Hogy vannak a méhecskék?


Eltűntek?

2022. máj. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Azóta semmi zömmögés, sőt...

...na de akkor idézem azt, aki gyanúsan nem helytálló választ adott, hogy reagáljak rá, mi a jelen helyzet:


"Nyilván nem haltak volna ott éhen, nem mentetted meg őket, csak megszakítottad a pihenésüket."


Nos, az a helyzet, hogy azóta egyetlen élő méhecske sincs, megfogtam harmincat aznap és másnap, majd rá két nap múlva KÉT HALOTT(!) méhecske volt a padlón. Nem használok vegyszereket, így rovarírtót se, élve fogtam el pohárban egyenként mind, és raktam ki élve őket aznap és másnap. Sőt, abban a szobában azóta se volt szellőztetés ablakon át, csak a szomszéd szobát szellőztettem, és minden nap összenyitom a kettőt egyébként.


Ergo valami nem stimmel a bizonyos válaszoló elméletével, az én szobám esetén. Mégiscsak esélyesen elpusztult volna harminc méhecske, ha nem mentem meg őket (ha nem viszem ki őket a szabadba). Különben nem találtam volna két haloott méhecskét a padlón. R.I.P.!


(De ha tud erre valaki reális magyarázatot, szívesen veszem. Meglátásom szerint éhenpusztult az a két halott méh, és a többi is esélyesen így járt volna, ha nem teszem ki őket.)

2022. máj. 30. 22:59
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!