Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan került méhraj a szobámb...

Hogyan került méhraj a szobámba? És milyen fajta méh? Miért zsongnak be olyan nagyon a villanykörte fényétől?

Figyelt kérdés

A napokban lettem figyelmes zümmögésre éjjel, de nem gondoltam komolyra. Rájöttem aztán, hogy a másik szobában zömmögnek, de nem szúnyog, mint véltem, hanem rengeteg méhecske, ám apránként bújtak elő a függöny mögül:


[link]

[link]

[link]


MILYEN FAJTA MÉH?


Nos, megoldottam bár a problémát -a tegnapi 27 mellett találtam ma még hármat, de most estig már egyet sem-, de csak sejtésem van, hogyan kerültek oda. Ebben kérnék ötleteket:


MI LEHETETT AZ OKA? Elmondom mindjárt, mit vélek.


Rutinosan pohár+kartonlappal másodpercek alatt elfogtam egyenként, de összesen HARMINC méhecskét és élve kitettem őket a szabadba. (Mármint méhecskeként átlag 10 másodperc alatt.)


MIÉRT MENNEK A VILLANYKÖRTE FÉNYÉRE?


Ez volt a mázlim, amikor felkapcsoltam, egyből odarepült őrült zizegéssel egy, vagy kettő. Mire kitettem és visszamentem, épp csak megjelent még egy. Egyenként bújtak elő a fényre! Így könnyű volt mind a 30-at elkapnom. Rettentő idegesen rontottak a villanykörtére. Nagyon aktív volt kb 25, de kb 5 méhecske alig mászkált, alig élt.


A lehetséges okok:


2020-ban őszibarack magokat vittem be a kertemből abba a szobába. Viszont nálam még szellőztetéskor is igen ritkán kerül be a szobámba méh, darázs, dongó. Csak pár napja történt először olyan, hogy kettőnél több méhecske a házamban repkedett.

Lehetséges, hogy 2021-ben, amikor újabb adag barackmagot vittem tárolni abba a szobába, addigra már barackérés során előzetesen a kertben belepetézett több magba méh?

És lehetséges, hoyg a 2020-as évben nem petézett bele, csak a 2021-esben? Vagy mindkét évben, csak az utóbbiban életképesek maradtak a lárvák benne?


Képes egyáltalán a méh belepetézni gyümölcs magokba?

Vagy a fenyőtobozba petéztek bele? Azt is tárolok abban a szobában 2020 óta.


Hozzáteszem, az a szoba nincs fűtve télen, a tavaszi melegedő szobában most meg kikelhettek netán?


A biztonság kedvéért ma kivittem a házamból az összes kerti gyümölcsmagot és fenyőtobozt.


A másik lehetséges oka: a redőny alatt a szobámban rendszeresen tároltam megbontott (bár kupakkal lezárt) gyümölcs levet, tél óta. De ugye nem kizárt, hogy most tavasszal a melegben a kint éledő méhecskék a redőny dobozán át kintről befurakodhatttak, ha a gyümölcslé anniyra megőrjítette őket esetleg?

(Vagy pusztán a barackmagokat is megérzik kintről?)

(Elzártam a gyümölcsleveket is ma már.)



2022. máj. 26. 22:26
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Így van Kérdező, helyesen cselekedtél!

Ösztönösen azt tetted amire szükség volt.

Ügyes és okos döntés volt kitessékelni őket.


Ki tudja hol járnak azóta!

2022. máj. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Miért, mit kellett volna tennem? Hagyjam, hogy 30 méhecske éhenhaljon és a padlón heverjen a holttestük pár nap múlva?


Vagy amit én is és többen mások is említettek: ha kisgyermek lakna abban a szobában, te mit tennél ilyen helyzetben...? Ugyanis egy kisgyermek megijedhet, hadonászhat. HARMINC méhről volt szó!

2022. máj. 30. 23:27
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!