Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lehet hogy ágyi poloska?

Lehet hogy ágyi poloska?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 hete kezdődött hogy viszkető csípésekkel ébredtem fel. Akkor elkönyveltem magamban hogy biztos bejött egy szúnyog. Azóta viszont minden reggel 2-3 újabb viszkető csípéssel ébredek fel. Ha ennyi csípés mind szúnyogtól származna akkor a szobában hemzsegni kellene a szúnyogoknak, de én egyet sem láttam a szobában. Továbbá mindig nappal szellőztetek, szúnyoghálóval, hiába van meleg, továbbá a szobám ajtaja MINDIG be van csukva, ezért a szúnyognak szinte lehetetlen bejutni. A csípések nagyon hasonlítanak a szúnyogcsípésre, majd egy nap múlva 1cm átmérőjű vörös folt lesz belőlük ami több napig megmarad. Körülbelül egy hónapja láttam a lepedőn egy kis 3mm-es narancssárga rovart. Viszont azt írják hogy a poloska nagyobb, kb. 5-8 mm-es.

2022. júl. 29. 12:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
nem kell hemzsegnie. elég ha egy-kettő elbújik a szerény mögött.
2022. júl. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen, lehet.
2022. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
nagyon ajánlatos egy rovarirtó céggel felvenned a kapcsolatot. Van, ahol előzetes felmérést is vállalnak, hogy valóban poloskád van-e. Az a kicsi "gyerek" poloska lehetett.
2022. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%

Ágyi poloska nem terem csak úgy oda, azt össze kell szedni valahonnan. Ráadásul közvetlen egymás mellett 10-20 csípésnek kellene lennie.

A szúnyog elbújik nappal, majd este jól megcsípked. Elég 2 szúnyog is ahhoz, hogy jól össze csípkedjenek.

Hozzáteszem, nálam is van szúnyogháló, az ajtómat csukva tartom, mégis kettőt vertem le tegnapelőtt este, de már késő volt, lett HAT csípésem. Egy szerintem még mindig van benn, mert ma reggelre is lett 2 csípésem.

2022. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Nézz be a matrac alá, oda nagyon szeretnek elbújni az ágyi poloskák. Ha az ágy mellett a falon, az ágykereten vagy az ágyneműn/matracon apró fekete pöttyöket látsz, az is gyanús, mert olyan az ürülékük.
2022. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Apró fekete rovarürüléket mindig találok az íróasztalon
2022. júl. 29. 13:29
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem kell rögtön az ördögöt a falra festeni. Tessék, így néznek ki a poloskák és a csípéseik. A poloska nem kettőt csíp és aztán elmegy aludni.

2022. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

6

Nem az íróasztalon laknak, azt légyszarnak hívják.

2022. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Hulyeseg, hogy egy helyen 10-20 csipesnek kell lennie :D

Nekunk is volt poloskank, hat nekem az egesz testemen voltak a vegere mar csipesek, sajnos keson ismertem fel a bajt. Az elejen amugy egy csipesem volt csak a labamon, utana 5 napig semmi, aztan 3 db lett, szinten csak a labamon es igy tovabb.

Rovarirto megoldotta szerencsere a problemat.

2022. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
Pedig gyanús, hogy ágyi poloska, azok nappal nagyon elbújnak repedésekre, szekrények háta mögé, karnis, ágy réseibe, stb. Szúnyogcsípésszerű a csípésük, sokáig megmarad a helye és nagyon viszket.
2022. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!