Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Halhatatlan hangyák lepték el...

Halhatatlan hangyák lepték el a házamat, mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

Négyféle hangyairtó verziót próbáltam már, három bolti hangyairtó mérget amit elvileg bevisznek a bolyba és kinyírja őket meg a régi falusi bevált szokást, a sütőport. A harmadikféle méreg ráadásul néhány éve pillanatok alatt hatott. Most az sem.

Mintha immunisak lennének rá semmi sem működik, mindenhol ott mászkálnak, néha egészen nagy csapatokban, sokszor csak ebből veszem észre hogy valahol maradt egy kis morzsa vagy bármi. Teljesen kivagyok tőlük.

Kipucoltam nemrég az egész lakást hogy egy apró kis kajafolt se maradjon sehol, mégis itt maszkálnak a konyhakövön.

Van valami tippetek mit lehetne kezdeni velük?



#hangya #hangyairtás #Halhatatlanhangya
2023. márc. 20. 15:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%
Így van, a halhatatlan hangyákat a Metallica tette halhatatlanná, lévén a zenekart 2009-ben beiktatták a halhatatlanok csarnokába (Rock and roll Hall of Fame).
2023. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meggyűlt velük a bajom rögtön, ahogy melegebb lett. Pedig megkapnak tőlem minden törődést, a la carte van minden, mi szem-szájnak ingere: királynőt célzó etetőcsapdák (protect, raid, ecogel stb), gélek (imidasect), egyes helyekre porok (valami vebi), satöbbi. Sima hangyákról van szó, nem fáraóhangyák vagy hasonló lvl99-es lények...

Nem értem, mint pleb miért nem szerezhetnék valami keményebb cuccot. Oké, nem vagyok szakember, nem is tudnám egy olyan hetyke mozdulattal odapöccinteni a gélt a sarokba, mint ők - de nem, nem enném meg a szereket és az aranyér krémmel sem keverném össze...

Lehet a papot kéne hívni.

2023. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, mit kell tenni, hanem hogy mit nem kell tenni, vagy mit kell elvinni onnan. Az élet legtöbb területére is értem, ilyen például a méregtelenítés mint gyógyító megoldás. De a hangyákhoz visszatérve...


...többnyire ilyenkor valami vonzza a hangyákat, sokszor dezodorok, szappan, ilyesmik. Ez nem azt jelenti, hogy minden lakásba mennek a dezodorokra, nyilván további más tényező is kell, pl a közelben a természetben, mondjuk, eleve van hangyaboly, és a legközelebbi házból csalogatja a őket valami illatanyag pl dezodor. Azaz megtéveszti őket. Más épületektől, lakásoktól meg sokkal messzebb keltek ki a hangyák, és azért oda meg nem járnak.


Javaslom végiggondolni, ahol tömegesen megjelennek, abban a helyiségben mi van, és javaslok kivinni minden szag- és illatanyagot onnan, aztán várni néhány napot. Olyan anyagot is érdemes kivinni, amelyeknek mi emberek nem érezzük a szagát. Mert a hangya lehet h igen. Szóval amennyire csak lehet, érdemes kiüríteni azz a helyiséget és várni néhány napot. Utána apránként visszapakolni, átlag három napos időközönként.

2023. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!