Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ellepték a molykepkék a...

Ellepték a molykepkék a lakást, hogy szabaduljak meg tőlük?

Figyelt kérdés

Nem tudon, honnan jönnek és kelnek ki, majdnem mindent átnéztem, levedulacsomagokat aktam és illóolajat spriccelek minden második napon. Nem találom a gócpontot, egyszer csap elkezdenek repkedni, nagyon idegesítő.

Vegyszert, írószert egészségügyi okokból nem szeretnék használni.

Ecetes vízzel törölgetek mindent, a felmosáshoz szintén teszek.

Eddig úgy tűnik hatástalan.

Van valakinek ötlete?



2023. márc. 24. 18:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

Légyírtó sprayt azért használhatnál, mert maguktól nem fognak eltűnni, esetleg ha maguktól elpusztulnak. Lefújod őket aztán kiszellőztetsz.

Az ecetes víz meg semmi, nem is értem mi köze a molylepkéhez...

2023. márc. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Neten olvastam, hogy az ecetes lemosás elpusztítja a lárvákat.

Beteg,súlyos asztmás hozzátartozóm van, aki épp akut periódusban van, allergiás a permetrin hatóanyagra. Nem használhatok rovarirtó sprayket.

2023. márc. 24. 18:14
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Keresd ott, ahol józan ésszel nem gondolnád, hogy lehet. És ahol nézted, ott jobban nézd meg. Én 2-3 kerestem, honnan jönnek a dögök (naponta fújtam és csaptam le min. 3-5 darabot), az egész lakás patyolat volt tisztítószerektől, takarítástól, mire véletlenül találtam rá, hogy apám résnyire nyitott mogyorószacskójából jönnek, ami véletlenségből pont kb 4 hónapja állt ott. A csapda az volt, hogy azt is ellenőriztem, de amikor zörgettem és belevilágítottam, nem láttam semmit, így letettem, hogy az lenne a forrás. Aztán mégis.
2023. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak a permetrinre? Mert az 2003 óta tilos az EU-ban, szóval a bolti légyirtókban nincs permetrin!
2023. márc. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! Megnézem még a konyhaszekrékny, hátha..

Pedig mindent kirámoltam, ami olyan gyanús volt, kidobáltam. Lisztezett egyebeket zárt műanyag dobozban tartok, tehát nincs nyitva lisztes vagy egyéb zacskó.

Ruháink nagyrészt pamut-műszál, ami teljesen természetes, azoknak a zsebeibe leveldulát tettem, szóval nem tudom. Minden rést persze nem tudom megnézni, de belehülyülök már. Egymás után repkednek valahonnan, pedig már egy csomót "széttapsoltam".

Próbálok még rejtett helyeket keresni, de komolyan az agyamra ment már. ☹️😥

2023. márc. 24. 18:24
 6/33 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs miben szaporodniuk eltűnnek a francba, jól teszed hogy nem fújkálsz idegmérget. Lehet kapni feromonos ragacs csapdát, az rendre összefogdossa őket.
2023. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem csak. Minden piretroid származékra és ezeken kívül még nagyon sok mindenre.
2023. márc. 24. 18:27
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Javítás: 2-3 HÓNAPIG kerestem


srry, lemaradt

2023. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az ugyanolyan, mint a ragadós légycsapda? Jaj, de jó, utánanézek!!
2023. márc. 24. 18:28
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, van olyan terület a lakásban, ahol úgy véled, többet csaptál le?


Eset két dolog között van valami, mondjuk kanapé és szekrény közötti résben. Vagy ágyneműtartó.


A hozzátartozód idős? Voltam gyakorlaton több idősek otthonában, az egyikben különösen igaz volt, hogy szinte az összes időd néni-bácsi eldugdosott ilyen-olyan helyre valamit, kekszet, almát, bla bla bla, amiről aztán később úgy elfelejtkezett, hogy szentül állította, meg sem történt.


Ha idős, és lehetséges ez, amit fentebb írtam, talán a matrac alatt, fiókban, párna alatt... találékonyak az idősek.

2023. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!