Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ellepték a molykepkék a...

Ellepték a molykepkék a lakást, hogy szabaduljak meg tőlük?

Figyelt kérdés

Nem tudon, honnan jönnek és kelnek ki, majdnem mindent átnéztem, levedulacsomagokat aktam és illóolajat spriccelek minden második napon. Nem találom a gócpontot, egyszer csap elkezdenek repkedni, nagyon idegesítő.

Vegyszert, írószert egészségügyi okokból nem szeretnék használni.

Ecetes vízzel törölgetek mindent, a felmosáshoz szintén teszek.

Eddig úgy tűnik hatástalan.

Van valakinek ötlete?



2023. márc. 24. 18:04
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Igen, idős hozzátartozóm van. Igyekszem figyelni és tudtommal nem dugdos el semmit, de jobban fogok figyelni.


2-3 helyen repkednek jobban, ez egy közös nappali helyiség, vagy szoba. Sokszor ott is alszom, és kisebb fényben már repkednek.

Van nagy szekrényből ott, ami mögé nem tudok benézni, sem élvezni, az kanapét nedvesre átfújtam hígított levendula-teafaolaj keverékkel.

Tv nézés közben is ott repkednek.


Azért természetesen a hozzátartozóm is figyelni fogom, remélem nem igazolódott be, hogy eldugdos ételt.


Köszönöm az ötleteket!

2023. márc. 24. 18:40
 12/33 anonim ***** válasza:
95%

Ugye 2 fajta moly van, az egyik a ruha, a masik az elelmiszermoly.

Utobbi volt nekunk, konkretan ugye mindenfele szaraz alapanyagban telepedtek meg, onnan keltek ki.


En mindent kidobtam es alaposan lefertotlenitettem a konyhaszekrenyt, 2 hetig minden egyes nap attoroltem, biztosra akartam menni.

Eltuntek.

Es az volt a durva, hogy meg a munyag es uveg tarolokba is bejutottak. Pontosabban gondolom ez ugy tortent, hogy alapbol fertozotten vettem az adott dolgot, amit beleontottem a taroloba. Szoval azokat is kidobtam, amik ezekben voltak.

2023. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Javítás# Van nagy szekrényből ott, ami mögé nem tudok benézni, sem elhúzni.
2023. márc. 24. 18:42
 14/33 A kérdező kommentje:
Nem tudom , hogy ez ruha vagy élelmiszermoly. Sajnos nem ismerem fel. Az a baj ugye, hogy mindenhol láttam már, de leginkább egy közös nappali, ahol mintha több lenne. De azbis lehet, hogy itt nyugalomban szeretnék lenni és jobban észreveszem. Lehet, hogy mindenhol hemzsegnek.😥😥😥
2023. márc. 24. 18:44
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Zacskóban tárolt fűszereket átnézted?


Az a gond, hogy akár figyeled, akár nem, lehet már egyszer megtette, és most annak a levét iszod. Ha már csinálta, azt kéne meglelni.

2023. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Igen, a fűszereket, lisztes zsacskókat, rágcsálnivalókat (bontottakat kidobáltam mindent), a zsemlemorzsát, liszteket műanyag dobozban tartom, a fűszereket üvegcsékben.
2023. márc. 24. 18:48
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hülyeség, de az jutott eszembe, létezik-e, hogy a molyok pl tévébe bújtak (ha régebbi, asszem azokon volt a hátlapon 1-2 lyuk, és ha igen, akkor amilyen laposak, simán ott lehetnek szerintem, beférnek), vagy ha újabb, akkor mögé vagy alá? Tudtommal szeretik a meleget, a tévé hője pedig elég fincsinek tűnik moly nézőpontból.
2023. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, megnézem a tv hátát, meg csatlakozóit is, hátha, tényleg akár ott. Sajnos a szekrénysor mögé nem tudok benézni, az sokemberes munka lenne előmozdítani, de amennyire tudtam, oda is befújtam a levedulaolajat.

Meddig élnek ezek q dögók? Csak kell valami szerves anyag a táplálkozásukhoz, szaporodáshoz?

Ha most ilyen sterilen próbálok mindent tartani, csak eltűntek, ugye?

Gondolom a bútort nem rágják meg?

2023. márc. 24. 18:53
 19/33 anonim ***** válasza:
96%
A lárvák bebábozodni olyan helyekre mennek, ahol szűk rések, zavartalan környezet van, ez mind a ruhamolyra, mind az élelmiszermolyra érvényes. Ruhamoly esetében az egymásra rakott textilia, ami nem volt háborgatva, esetleg hónapokon át, pl. matrac és rajta levő fedőmatrac, vagy lepedő alatti pléd-takaró matrac alá gyűrt része, gyapjúszőnyegek olyan része, ahol pl. asztal lába van, szekrénybe akasztott kabátok összefekvő felületei, szőrme ruhanemű, de ajánlott megnézni a falon levő régi képkeretek hátoldalát. Élelmiszermoly esetében a polcok alsó fele, konyhaszekrény felső részének az alsó fele, esetenként a konyha-kamra mennyezete, ami sokszor csak létráról látható egészen alaposan.
2023. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Hú, akkor még azért mégiscsak lesz mit átnéznem.

2023. márc. 24. 19:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!