Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ellepték a molykepkék a...

Ellepték a molykepkék a lakást, hogy szabaduljak meg tőlük?

Figyelt kérdés

Nem tudon, honnan jönnek és kelnek ki, majdnem mindent átnéztem, levedulacsomagokat aktam és illóolajat spriccelek minden második napon. Nem találom a gócpontot, egyszer csap elkezdenek repkedni, nagyon idegesítő.

Vegyszert, írószert egészségügyi okokból nem szeretnék használni.

Ecetes vízzel törölgetek mindent, a felmosáshoz szintén teszek.

Eddig úgy tűnik hatástalan.

Van valakinek ötlete?



2023. márc. 24. 18:04
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
95%

Bontatlan zacskos cuccokba is siman belemennek, az abszolut nem akadaly nekik.

Viszont ha azt mondod, hogy a nappaliban latsz tobbet; akkor ez sanszos, hogy ruhamoly lesz.

Nekem erezhetoen a konyhaban voltak tobben. Persze utana mar repkedtek mindenfele, de az elejen abszolut a konyhaban talaltam 1-2 darabot csak hirtelen akkor meg nem tulajdonitottam neki nagy jelentoseget.

2023. márc. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra figyeltem fel, hogy néha egy-egy lepke megjelenése után egyszercsak tömegesen kezdtek el megjelenni, de most már idegőrlő.

Csapkodom is le őket, de jön helyette 3 másik.

2023. márc. 24. 19:28
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ózongenerátor vált be. Minden kis 6 lábú rohadékot kinyír és effektíven hat, nem csak ott ahova permetezel, minden kis résbe eljut. Igaz, be kell ruházni rá. Nekem még a növényekről a tetveket is leírtotta amit előtte hónapokig izopropil alkoholos vattapamacsokkal próbáltam kezelgetni de állandóan vissza jött.
2023. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó vagyok, de ha kölcsönkérsz valakitől az is jó lehet.
2023. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Ahogy látom, egy valamirevaló ózongenerátor kb 40e Ft. Az valóban húzós lenne nekem árban.

Amúgy valóban ennyire hatékony? Mert a levegőt is fertőtlenítő, igaz?

Ezt most az asztmás hozzatartozóm miatt is kérdezem.

2023. márc. 24. 20:00
 26/33 anonim ***** válasza:
95%

Oxidáló szerként működik. A pollenek ellen is jó mivel ahogy a 3 atomos ózon molekula neki "ütközik" bármilyen anyagnak pl pollennek leadja neki azt az egy felesleges oxigén molekulát ezáltal megváltoztatva annak eredeti szerkezeketét ami így már nem mint pollen működik.


Szerintem neked a legolcsóbb működő ózongenerátor is jó lenne.

Nézz videókat youtube-on beírod pl hogy how to kill osone wasp? Láthatod hogy mennyire nem bírják a rovarok. Nyilván ott sokszor kis légtérben pl üvegburában próbálják ki ahol kb mp-ek alatt meghalnak, de ha beteszed egy szobába és egy órát járatod akkor teljesen biztos vagyok benne hogy csóri pókon keresztül a legyeken és molylepkéken keresztül mindent kiírt.

Azt nem tudom hogy a petéket is tudja e közvetlenül, de maximum 2-3 kezeléssel az utánpótlás is megszűnik és nem lesz több rovar. Nyilván utána figyelni kell hogy zárjál mindent és ne repkedjenek be újra.

Ja és ha beindítod érdemes kinyitnod a ruhás szekrények ajtaját is és a ruhák is lehetőleg szellősen legyenek. (Ne vigyél ki semmit a szobából, mert azzal "megmented" őket az ózontól) a ruháidnak lehet utána egy furcsa szaga ami az ózontól van, nekem nem volt büdös soha, engem nem zavart de van akit igen, viszont egy öblítős mosással ez eltűnik. Meg a szobában is lehet érezni pár napig a szellőztetés után is, de ez is eltűnik.

2023. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, utána is nézek, hogy milyen lehetőségek vannak, ez nagyon szuper ötlet!

A videót /videókra is rákeresek, köszi szépen!

2023. márc. 24. 20:19
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Hadd érdeklődjek! Ez a generátor akár a betévedő poloskákat is kinyírja? :0 Van néhány fa a közelben, én meg irtózom a polosoktól, amik onnan a szúnyoghálót kicselezve bejutnak... 😅
2023. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
73%
Más is észrevette, hogy talán régóta ez az első olyan kérdés az oldalon, ahol nem jött elő a válaszolókból indokolatlan rosszindulat, kötekedés, gúny, csak normálisan segítség? 0.0
2023. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

"Hadd érdeklődjek! Ez a generátor akár a betévedő poloskákat is kinyírja? :0 Van néhány fa a közelben, én meg irtózom a polosoktól, amik onnan a szúnyoghálót kicselezve bejutnak... 😅"


Ha zárt térben (csukott ablak, csukott ajtó) használod minden rovart elpusztít. De utána ha kiszellőztetsz és újra nyitva hagyod az ablakot és mondjuk égve hagyod a villanyt akkor újra bejönnek. Szóval ne értsd félre ez nem egy szúnyog riasztó amit bedugsz 0-24-be és majd távol tartja a nem kívánt dolgokat. Ez "kezelés" szerűen használható és addig nem is lehetsz bent a szobában. Utána pedig vigyázni kell nehogy újra be telepedjenek.

Ha 4 hetente használod azzal is meg tudod előzni hogy elszaporodjanak.

Ágyi poloskákat is írtja és hangyákat is.

2023. márc. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!