Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogy juthattak a babaöbölbe a...

Hogy juthattak a babaöbölbe a bolhák?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok, szóval teljesen mindegy, hogy ki mennyire fog ebbe belekötni, anélkül is idegrohamot tudnék kapni.

5 éves lányomnak van macskája, ami eltűnt és egy hete visszakerült, de bolhás lett.

Kapott utána bolhairtó nyakörvet, férjem és a lányom törődik ezzel a macskával, szóval nem tudom mégis hogyan, de valahogy bekerültek a bolhák a babaöbölbe….

A bejárat előtt van közvetlenül a fogas, cipős és ahogy belépünk, ott van a nappali+konyha.

A nappaliban van a babaöböl, tehát nem km-re a bejárattól.

Javarészt mindent kimostam egyből amikor lányom fogdosta a macskát, talán a kabátja maradt ki, akkor még nem tudtuk hogy bolhás.

A babaöbölben láttunk pár darabot, de egyszeren fogalmam sincs hogy kerülhettek oda… máshol nem vettem észre..

Semmilyen ruhadarabot nem tettünk bele kintről, hacsak a lányom nem vihette oda…?

Most mindent mosok kifele, porszívozok, nem tudom még mit csináljak, kivagyok :(



nov. 19. 08:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Beleugrott a macska. Vagy a bolhak megkapaszkodtak rajtatok, aztan szetszorodtak hazban.

Ne legyel ki, a macskat folyamat kellett volna bolha ellen kezelni, ez nem tortent meg, bolhas lett. Varhato volt 🤷‍♀️


A hazat is vegig kell fujni bolhairtoval, amit lehet 60 fokon kimosni.

nov. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

A fő kérdésre a válasz: bárhogy.

A macskáról átmennek a bolhák az emberre is, simán bevittétek a lakásba, és ott szétszéledtek.

Az irtásra viszont nem tudom a választ, hiszen itt már nem elég a cicára a csepegtetős oldat, ha bent is vannak. Viszont a lakásban használatos aeroszolok és pumpás bolhaírtók gőzét nem lélegeztetnèm be a babával...

Első körben elvinném a cicát állatorvoshoz a legmegbízhatóbb spot-onért (nem tudom, milyen nyakörve van, de ha csak úgy vettetek egyet, az nem biztos, hogy jó is lesz, kinti cicánál pedig nem ajánlják a nyakörvet amúgy sem. Nem hiszem, hogy ebben a helyzetben még az 5 évest akarod vígasztalni, ha a macska felhúzza magát mondjuk a kerítésre :/ )

Az állatdoki pedig hátha tud ajánlani valami benti módszert is.

Ha ő nem, akkor szakembert kérdeznék.

nov. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nem ugrott bele a macska az öbölbe. Férjem kocsival hozta haza és kiugrott a dobozából…

Nem tudom, hogy onnan hozhattuk-e be mi…

Mivel baba van, így én sem tudom mi lenne a legjobb… de a leghatásosabb az irtószerek lennének :(

nov. 19. 09:55
 4/25 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem a macskabolha nem él meg emberen (legalábbis nem szaporodik). Lehet, hogy összecsípi (mondjuk ilyet se tapasztaltam) de a bolhák maguktól ki fognak irtódni, ha a macska megkapta a spot-ont. A bolhának kaja kell, nem marad ott, ahol nincs kaja. (A macskabolha és az emberbolha künön faj.)


Szóval takaríts ki, de ne fújd végig a lakást bolhairtóval, több a kára, mint a haszna.

nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A bolhák szétszórják a petéket mindenfelé, és ezekböl bárhol, bármikor kikelhetnek új bolhák.
nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Ja, fos idegmérgekkel fujkálni sokkal több kárt okoz mint 1 bolhacsípés.
nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A bolha nagyon könnyen szaporodik. A bolhanyakörv meg a cseppek a macskára akkor kellenek, mikor megelőzni akarod a bolhásodást, nem akkor, mikor már bolhás. Azonnal állatorvoshoz kellett volna vinni, ott kapott volna rá kezelést, de hát ugye ahhoz felelős gondolkodás kellett volna.

Most kezelhetitek a macskát is (állatorvos!!!), és az egész házat. Mindent bolhairtózni kell, mindent magas hőfokon kimosni, stb.

nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

6!

Ezzel az a gond, hogy szerintem nincs olyan, hogy "1 bolhacsípés".

A férjemet sosem bántották a kis szemetek, tehát rajta 0 bolhacsípés volt, rajtam meg napi 10 új csípés lett csak a bokám körül 🤷

És ha nem folyamodtam volna drasztikus eszközökhöz, akkor ennek sosem lett volna vége, maximum ha belőlem már nem tudtak volna eleget enni a túlszaporodás miatt, akkor lehet mégis ráfanyalodtak volna egy idő után a férjemre is 🙂

Ettől függetlenül én sem ajánlottam a fújkálást a kérdezőnek (2. vagyok), de azt tanácsolom, hogy valamit lépjenek, nehogy még jobban elszaporodjanak.

nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

De tudtam, hogy belémkötnek mert bolhás a macska… már meg is kínoztam,nem? Csakúgy elmondanám, hogy ennek a macskának kb. jobb dolga van, mint sok embernek akiket ismerek.

Gondolom senkinek nem bolhás a macskája, csak nekünk.

nov. 19. 15:26
 10/25 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta kezelve lett….
nov. 19. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!