Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar támadott meg...

Milyen rovar támadott meg fürdés közben?

Figyelt kérdés

Itt egy kép

[link]


Alig bírtam belátásra bírni, hogy neki a csatornában a helye úgy úszott a vizben árral szemben, mint egy hal. Nem nagyon akart lemenni a lefolyón.



2012. jún. 27. 23:08
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tényleg fülbemászónak néz ki, pedig ismerem. Felénk elég sok van a házon kívül. De fürdőben még nem találkoztam vele. Rühellem a bogarakat. Az új tapétázásom miatt meg az ezüstös pikkelykék támadnak orrba szájba, mert eszik a ragasztót meg a hungarocellt. Aludni se birok, ha bogarak vesznek körül.
2012. jún. 28. 01:04
 12/17 anonim ***** válasza:

Ez még semmi! Nálunk van ( a lakásban/szobában) ritkán fülbemászó, sok pikkelyke, ritkán százlábú, időnként zugpókok, pár éve százasával özönlöttek az ászkák (pinceászka, ászkarák - manapság már csak időnként fordul elő pár darab) és még rengeteg kis fekete bogár is (pl. attagenus pellio) ami a kárpitokat és anyagokat károsítja, illetve az ágy környékére szeret mászni. (Mielőtt bogár lesz belőle barnás-vörös, szőrös kis kukacként létezik.)

A kis apró hangyákról és az ősszel ezerszámra megjelenő és behúzó ázsiai katicákról már szó se essék.

:-))))))))


Évek óta ez megy, pedig szinte minden hónapban költök az irtásukra. Nem érdemes idegeskedni, aludhatsz nyugodtan, nem nagyon tud neked ártani egyik sem. Ha meglátod, elkapod és kész.

Nagy kárt meg csak nem csinálnak... Nálunk elég sok pikkelyke szokott lenni a könyvek között is, de mégis jó állapotban vannak még mindig.

Amúgy nekem egy szakember mondta, hogy a pikkelyke gyakorlatilag kiirthatatlan és szinte minden háznál előfordul. (Na persze ez engem sem vigasztalt...) Hasznos a lakás szárazon tartása és gyakori szellőztetése., mert alapvetően a nedves, nyirkos és sötét helyeket kedveli.


Nálunk az ajtókeret alá szoktak elfutni, időnként ha megyek ki éjjel akkor látom, hogy a falról oda rohannak be. Esetleg azokat a részeket fújd be (és a hozzá hasonlókat, pl. ugyanígy ablakoknál, óvatosan lámpakapcsolóknál és konnektoroknál, és körben a parketta szegélynél vagy a szőnyeg kezdeténél stb.) piros Raid-del, nálunk attól legalább kevesebb lett.


u.i.(Bocs, hogy sok lett.)

2012. jún. 28. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Tavaly próbálkoztam a fújással. Nem igazán öli meg ezeket a pikkelykéket csak nem mászkálnak, de még 1 hét után is mozogtak a lábai mert kis tasakba raktam.

De a fülbemászó meg a pikkelyke meg a pókok irtják egymást elvileg. Nem tudom mennyire igaz, de nagyon irtózom a bogaraktól, szóval én csak pusztítom amelyiket meglátom ,mert ha ezek itt nekem mászkálnak viszketek és pánikolok.

2012. jún. 28. 12:06
 14/17 anonim ***** válasza:

A múltkor az egyik kérdezőnek poloskája volt, ott linkelték neki egy "poloskairtó ember" elérhetőségét, és ott olvastam ezt:


"Ha már tudjuk, hogy poloskánk van akkor az ágy keretét (belülről, kívülről) egy dupla oldalú ragasztószalaggal ragasszuk körbe – az azon végigvonuló ágyi poloskát megfoghatjuk. De fontos még ehhez a technikához, hogy az ágyat húzzuk el a faltól – ne érintkezzen mással, máshonnan ne jöhessen oda rovar."


Többet nem írt erről a ragasztószalagról, de szerintem érdemes lenne valahonnan beszerezni, én is tervezem, hogy körberakom az ágy körül, hátha elfogna ezt-azt.

2012. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 polarbeer ***** válasza:

Régen az emberek az ágy lábait egy kis dobozba/edénybe rakták, úgy, hogy az ágy lába ne érjen hozzá az edény falához. Azután kicsi petroleumot öntöttek az edénybe. Az ágyi poloskák ugyanis legtöbbször így közlekedtek, de ezzel a módszerrel meg lehetett fogni őket, mivel a petroleumban nem lehet úszni.


Ezután voltak olyan poloskák, akik "rájöttek", hogy nagyobb út megtételével ki lehet ezt küszöbölni. Felmásznak a falon át a plafonra, és a plafonról ráejtik magukat az alvó emberre.


A 30'-as években volt egy ilyen újságcikk, hogy "alvás közben próbálják az emberek a lehető legangyobb testfelületüket befedni". Nem volt ritka, amikor az emberek sapkában, kesztyűben, zokniban aludtak, pont emiatt. Én szerencsére még ágyipoloskával nem találkoztam.


De , kedves kérdező, a te állatod nem bántja az embert, nem támad meg, sőt mi több, nem víziállat, így "nem képes a vízben az árral szemben úszni, mint egy hal".

Üdv. :)

2012. jún. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
16:08 Köszi, ezt nem is tudtam, pedig tök érdekes. (Szerencsére nem is érint a dolog. De amúgy is fotelágyam van, nincsenek hagyományos értelemben vett lábai. :DD)
2012. jún. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem képes úszni, de a zuhanyrózsával a lefolyó felé irányitottam az meg mint a villám a víz irányával ellentétesen eltudott menekülni. érdekes volt.
2012. jún. 28. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!