Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miért undorodnak sokan a...

Chrishu kérdése:

Miért undorodnak sokan a pókoktól, hüllőktől és a patkányoktól?

Figyelt kérdés
A pókokat még megértem hiszen valaki lehet fóbiás de sok embernek sincs mégis fél tőle.

2012. aug. 22. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert minden embernek van sajátos gondolkodása... pl én imádom a hüllőket és a patkányokat is de a pókokkal ki lehetne kergetni a világból... én sem értem de mondjuk azok akik félnek a békáktól,patkányoktól vagy a kígyóktól de semmi különöset nem látnak a pókokban azok sem értik h én miért kezdek el remegni és sikítva elfutni ha látok egyáltalán egy borsó méretű pókot :) ezek ilyen megmagyarázhatatlan dolgok mint pl valaki miért lesz rosszul a vér látványától. minden ember más :)
2012. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen lehet minden ember más de azért túlzás, hogy ki akarja irtani őket(volt már ezen az oldalon rá példa).

Amúgy kissé kómásan írtam a kérdést a fölső mondatt is beleírtam volna

2012. aug. 23. 07:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát azért ja. Mondjuk a pókot mi se irtjuk ki csak ha látunk a szobába egyet mondjuk hát azt lecsapjuk. De azért amit sok helyen látni lehet, h az utcán az összes ház minden lépcsőháza előtt plusz a sarkokon patkányméreg van az már túlzás. Nem mondom h egy se legyen,mert ha elszaporodnak az nem jó de ez már durva. A hüllőkről már ne is beszéljünk... Azok meg kárt nem tesznek de mások mégis bántják őket mert valamiért undorodnak
2012. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a kígyókkal vagyok így. Sikítófrászt kapok tőlük, undorodom, ráz a hideg és menekülök, ha pl. az állatkertben látok egyet. Részemről más állattal nincs probléma, a halaktól csak szimplán undorodom, de nem félek úgy, mint a kígyóktól. :)
2012. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

A pókoktól való félelem vagy undor minden emberben benne van, de nem mindenkiben ugyanannyira vagy néhány emberben semennyire se.

A hüllőktől azért félhetnek,undorodhatnak az emberek, mert csupasz,nyálkás bőrük van (másra nem tudok gondolni).

A patkányoktól való félelem,undor pedig azért alakulhatott ki sok embernél, mert a legtöbb ember csak azt hallja róluk, hogy betegségeket hordoznak,tönkretesznek mindent,a mocsokban élnek stb.

2012. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon röviden (mert ezt aztán hosszasan lehetne boncolgatni): Azért fél vagy undorodik az emberek nagy része, mert nem ismeri, "ösztönösen" retteg vagy pedig gyerekkorban a szülőktől megtanulta, hogy "Jujj, ne nyúlj hozzá, mert ..." és ez rögzült benne. Az összes ilyen típusú fóbia (iszony, félelem, undor egy bizonyos dolog iránt) leküzdhető, ha szembe mernek nézni vele.


Egy hölgy ismerősöm undorodott a rovaroktól, de a férje herpetológus volt, a sok hüllő amit odahaza tartott rovarokat (is) evett. Egyszer "befogta" az asszonyt, hogy jöjjön segíteni neki etetni az állatokat. Az meg gumikesztyűben, hatalmas csipesszel nekilátott csótányokat fogdosni. Nos, ez a hölgy hetekkel később azt vette észre, hogy már egyáltalán nem undorodik (viszolyog) tőlük.

2012. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Rühellem a pókokat.
2012. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem undorodom egyik állattól sem. A hüllőktől gondolom azért félnek, mert hirtelen mozgásokat tesznek és látszólag nyálkás a bőrük. A pókoktól azért, mert nem olyan állatoknak néznek ki, mint amit az ember megszokott. Olyanok, mint a földönkívüliek. Nyolc szőrös láb, 8 apró, fekete szem és lassú megfontolt mozgás, ahogy teszegeti a lábát. Vagy a gyors pókokra mindenki azt hiszi, hogy fölszalad az ember lábán. Nomeg hálót szőnek, amibe bele lehet gabalyodni. A patkányok és egerek a rengeteg betegségről híresültek el és a nők szintén azt hiszik, hogy fölszalad a lábukon (ezért állnak föl az asztalra, ha meglátnak egyet).
2012. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#5 Ez egy tévhit.Nem nyálkás a bőrük.
2019. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!