Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért írják sokan, hogy...

Miért írják sokan, hogy kislány kutya, fiú cica, mikor ezeknek az állatoknak kifejezetten van nemre utaló nevük?

Figyelt kérdés
pl: szuka-kan, nőstény-kandúr, nőstény,-bak (nyíl) ésatöbbi
2010. márc. 15. 01:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Az embereknek is van. Mégse határozod meg az anyádat "nőstény szaporító egyedként". Remélem ezen elgondolkodsz és megtalálod a választ.
2010. márc. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Te meg hülye vagy. Bár nem szokásom lehülyézni a válaszadót, de nincs se kislány kutya, se árva cica, se effélék.
2010. márc. 15. 01:54
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Sok embernek valamiért kedvesebb az, hogy lány macska, mint az, hogy nőstény, mivel oda kell tenni utána hogy macska (lehetne nőstény hörcsög is akár), és akkor már lányt írnak.

Vagy hallottam olyat is, hogy az illetőnek ez volt a kifejezőbb, mert a nőstény/kandúr nem elég szájbarágós.

Nekem biológusként igazából mindegy, az a lényeg, hogy legalább megértetni tudják az emberek a kérdést, nemhogy még ilyen apró ínyencségekkel is foglalkozzanak, mint helyes megnevezés... :)

2010. márc. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Mert nem játszák az agyukat. Ettől a kérdéstől most nagyon műveltnek érzed magad nem? Szerintem mindenki tudja, hogy milyen szakszavak vannak erre, de ez annyira szőrszál hasogatás. Te mindig lexikon formátumban beszélsz? Unalmas lehetsz.
2010. márc. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Én nem szeretem ezeket a szavakat használni, tőlem valahogy olyan ideges. Tudom, hogy igazából nincsen pl fiú kutya, de én akkor is így szoktam mondani és írni. Vagy lány cica.

Nyilván ha olyan jellegű helyre írnám akkor szakszerűen nevezném meg de így egymást közt szerintem ez is megteszi. Mármint nem amikor neked válaszolok, hanem amikor más embereknek. :DDD

Bocs, álmos vagyok.

2010. márc. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy egyszerű kérdést tesznek fel és nem szakkönyvet írnak. :)
2010. márc. 15. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%

Te tudod minden állatnak a nemre (korra) utaló nevét? Egyébként zömében azért nem az van köznyelvi használatban, mert az hivatalos, és az embereknek legtöbb esetben a házi kedvencei családtagok, és úgy is kezelik őket.

Papagájoknál is van tojó meg hím, nekem ezek vannak, de csak hivatalos fórumokon vagy hivatalosságot igénylő leírásnál használom ezeket a kifejezéseket, egyébként nem.

2010. márc. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én a kutyámra is azt használom, hogy kan, nálam ez az alapvető, ezért tartom furcsának a másik esetet.
2010. márc. 15. 10:00
 9/22 A kérdező kommentje:
És igen, minden állatnak, sőt a kölykeik nevét is tudom.
2010. márc. 16. 10:24
 10/22 anonim válasza:
72%
Szerintem a fiú, lány, stb. megnevezés közvetlenebb, ha a házikedvencéről beszél az ember.Ha pedig valaki szinte családtagnak tekinti a kisállatait, érthető, mért így nevezi meg őket.
2010. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!