Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Most akkor a kutya bolha csíp...

Most akkor a kutya bolha csíp vagy a macska bolha?

Figyelt kérdés

Van két kutyám és két macskám. Kint tartom őket. Most hogy jött a rövidnadrágos idő egyre többet vagyunk kint és szarrá csipkedik a bokámat. Folyton vakaródzom én is mint az örült. Mert ha be is kenem akkor elmúlik, de ha hozzáér valami a zokni vagy a nadrág szára egyből viszket..

Azt mondják a kutya bolha nem csíp, de én a kutyákra gyanakszom, mert folyton loholnak a lábam után ha leülök odaülnek mellém. Macskákkal nem érintkezem ennyit. Ha veszek is ilyen bolhairtó folyadékot amit rájuk kell csepegtetni a kutyáknak vagy a macskáknak vegyek?


2013. máj. 12. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindkettő csíp! Csak a macska bolha jobban szereti az embert! Mindkettőt bolhátlanítani kell!
2013. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kutyának, és a macskának is van külön bolhafaja. Ezek többnyire az adott gazdafajon telepszenek meg, de megcsíphetik az embert is. Úgyhogy bármelyik megcsíphet Téged is.

Tehát a legjobb az lenne, ha a kutyának és a macskának is vennél cseppeket.

2013. máj. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A Frontline Combo jó kutyára, macskára is?
2013. máj. 12. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Az jó nekik, és lekopnak róluk a bolhák. Viszont attól még téged csíphetnek!

Ez tapasztalat. :( Én nem tudom, hogy hol "teremnek" a bolhák, de hogy nem csak a háziállatokon élnek, hanem kertben és udvaron is megtalálhatóak, az biztos!

A kutyám már rég bolhamentesítve volt, amikor engem az udvaron csipkedtek! Ráadásul egy olyan részen, ahol a kutya nem is szokott mászkálni! És több alkalommal is megtörtént. Még a szomszéd macskái szoktak ott néha átszaladni, de sok időt nem töltenek ott. Ezért is gondolom, hogy a bolhák csak úgy maguktól is ott vannak a kertben, kutyától macskától függetlenül.

(Mellesleg sündisznók is szoktak bolhásak lenni.)

2013. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!