Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Tényleg nem csíp a poszméh...

Tényleg nem csíp a poszméh (dongó)?

Figyelt kérdés

[link]


Tehát rá gondolok..Mer eddig mindig menekültem előlük de aztmondta osztálytársam hogy nem is csípnek..Itt azt írják ritkán használják afullánkjukat..Most az mennyire ritka? :D


2013. máj. 31. 11:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is f.sok ezektől :D

a mamám azt mondja hogy nem csípnek soha.

Én még egy gyereket/embert sem ismerek akit megcsípet volna.

Igazából szerintem jobb elkerülni mert ÓRIÁSIAK :)

de egypk jobb dolguk is van,ha nem bántod akkor békén hagy.

2013. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 szabóméhészet ***** válasza:
86%

Nem jellemző rájuk a csipés,nagyon szelidek.Ahhoz képest hogy nagyok,erős a hangjuk jámbor méhfélék.


Nem kell tőlük félni,sajnálatos hogy kevés van belőlük mert a vegyszerezés sokat kiirt belőlük.

2013. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%
Valóban ritkán szúrnak, de akkor nagyot. Ha nem fogdosod, bántod kifejezetten, nem fog ő sem bántani, nem olyan, mit a ház méh.
2013. jún. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 szabóméhészet ***** válasza:
92%

jellemzően a méhek se bántanak.lásd pl egy virágporral megrakott(a lábain a nagy csomók) méh amikor fáradtan leszáll az ember karjára.


esze ágában sincs csipni

2013. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen! Én sem úgy gondoltam, hogy a háziméh kifejezetten agresszív lenne, csak a ehhez képest... Mi is méhészkedünk... :)
2013. jún. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
95%
Engem csípett már meg, igaz félig az én hibám volt. Az viszont igaz, hogy jó nagyot csípett cserébe.
2013. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 szabóméhészet ***** válasza:
63%

Úgy általában minden rovarcsipés(méh,darázs,poszméh) az emberi hibára,mulasztásra,magatartási szabályok be nem tartására vezethető vissza.

Pl piszkálva,hessegetve vannak,beszorulnak ruházat alá,stb.

2013. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
94%
Engem egyszer már csípett meg, de csak azért, mert játszottam vele. Kicsi voltam még, nagyon fájt.
2013. nov. 25. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Yngve válasza:
79%

Én a játszótéren sétáltam békésen, mire oda dongott egy és a lábamba csípett. Máskor a deákon álltam sorban ingyenes vízért a nyáron, hangsúlyozom, egy helyben álltam, majd oda jött egy és megcsípett. Nem tudom melyik cselekedetem váltott ki belőle negativ érzést, az, hogy sétáltam, vagy hogy egy helyben álltam... Egyik alkalommal sem hadonásztam, sőt próbáltam indifferens lenni vele szemben, nehogy azt gondolja, bántani akarom.

Szóval ennyit erről ;)

2014. febr. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Én szabad kézzel vittem már ki többet is a házból, de volt, hogy motoros találkozón beleesett egy darázs a borba, és az ujjammal szedtem ki. Persze nem megfogtam, hanem hagytam, hogy belekapaszkodjon. De a darázs az más tészta. A dongó szelíd, jámbor, megérti, ha kiküldöm, mikor beszáll az ablakon. A lódarázs kitartóbb, visszajön többször. Ha meg már kinézett magának egy helyet, mondjuk egy nyitott dobozt, akkor már a tulajdonának érzi, és harcol érte. De aztán fél óra zárt ablak után már az is odébb áll. De a lényeg, hogy egyik sem akar embert enni, és unalomból se csipkednek, vagyis nem keresnek meg, hogy belénk szúrjanak, mint a szúnyog. Vagy inni, vagy enni, vagy lakni akarnak, és azért támadnak, mert ezt féltik, vagy egyszerűen megijednek. Pl. egy sima méh megcsípte a sarkam, mikor papucsban túrtam be az árkot, és véletlenül rátapostam. Az előző írónak lehet rászállt a lábára, viszketett, megvakarta kézzel, vagy a másik lábát közelítette hozzá, vagy akármi, és védekezett.
2014. ápr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!