Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » általában milyen pókok szoktak...

általában milyen pókok szoktak előfordulni az ember lakta terülten? Pl. : lakásokban?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 01:54
 1/9 anonim válasza:
A leggyakoribb az a kaszáspók ,de kiszámíthazatlan hol ,milyen pók van .
2013. jún. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Canopus válasza:
46%
Kocsiban gumipók.
2013. jún. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Canopus válasza:
Lakásban a kaszáspók, udvarban keresztespók a jellemző, van sokféle.
2013. jún. 19. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
elméletileg az a kettő amelyet az előbb már 1-2 személy említett is, de igazság szerint én sosem mertem közelebbről is megszemlélni őket, van 1 férfi a háznál, ő "tereli" őket ki a lakásból.
2013. jún. 19. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ártalmatlan kaszáspókokon és a sokféle keresztespókon kívül előfordulhat fekete özvegy is, bár az igen ritka. Továbbá bikapók, sz. cselőpók, farkaspók, darázspók, karolópókok stb. Persze ezek közül sok inkább kinti, de pár méterre is élhet a lakástól, szóval...

A házakban ami nagyobb az általában valami zugpók. Ezek hatalmasak szoktak lenni, nagy vastag lábakkal, feketék vagy barnásak, jellegzetes mintájuk nincs, általában nagyjából egyszínűek. Elvileg nem képes megmarni az embert, bár én ezzel vitatkoznék. Viszont ha meg is mar nem okoz különösebb problémát és csak ritka esetekben történik ilyesmi. A pókok alapból nem támadnak, tehát ha pl. alszol éjjel és átszalad rajtad akkor nem fog megcsípni, kivéve ha esetleg véletlenül összenyomod és próbál védekezni. Akkor viszont annak kicsi az esélye, hogy át tudja szúrni a bőrt, mert olyankor általában nem adottak ahhoz a feltételek.

Magyarán itt Magyarországon általában nem kell félni a pókoktól, kivéve ha valami nagyon nem szokványosra bukkansz, hiszen manapság bármit behurcolhatunk akár csomagokkal is. De elvileg csak a fekete özvegy és egy másik pók, aminek most nem jut eszembe a neve veszélyes. Az a másik réteken, füves területeken él, ahol magasabb a fű.A hálója nem olyan kis laza, jól látható, néha kicsit tölcsérszerű, máskor csak mint a vattacukor. De amúgy nem árt mindegyiktől tartózkodni, az a biztos. A házból pedig érdemes eltávolítani őket (kivétel a kaszáspók, mert az aztán tényleg semmi problémát nem tud okozni), ugyanis tévhit, hogy elkap mindenféle legyeket. Sajnos nem tud a légy után repülni, a legyek pedig simán átszakítják a hálóját, kiszabadulnak belőle. Kisebb gyümölcslegyeket elkaphatnak, de amúgy jobb a rovaroknak kint.

2013. jún. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Madárpók,tarantúlla.Múltkor találtam egy madárpókot és háziasítottam a neve pedig Gézu lett,egyébként kedves jószág.A befogáskor vigyázni kell vele,mert csíp.


SOK SIKERT!!!!! :)

2013. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sadam87 ***** válasza:
48%

Magyarországon nem őshonos sem a fekete özvegy (sem közeli rokonfajai), sem a madárpókok. Ezek legfeljebb szállítmányokkal kerülhetnek ide (ahogy előttem is írták), vagy terraristák engedik ki őket.

Magyarországon a legveszélyesebb pók a mérges dajkapók, de ennek a csípése sem halálos, gyulladás, fájdalom jellemző, ami sokáig elhúzódhat. Füves területeken él, nappal a lakóhálójában tartózkodik, ezért ritkán kerül az ember szeme elé.

[link]

Fájdalmas lehet még például a búvárpók, a darázspók és a cselőpókok harapása. Viszont a hazai pókok közül a legtöbb nem tudja átharapni az ember bőrét. Házakban leggyakrabban álkaszáspókok (ha hálót sző, biztos nem valódi kaszáspók), esetleg keresztespókok fordulnak elő a házakban, de bemehet rengeteg más fajta pók is. Az ritka, hogy a házban olyan pók legyen, ami meg tudja csípni az embert.

Ami a rovarok elleni hatékonyságukat illeti, biztos nem fogják tudni megfogni az összes rovart, de nem igaz, hogy nem tudják elkapni a legyeket. Én keresztespókot (nem is olyan nagy méretűt) láttam már méhet, illetve lepkét is fogni. Szóval én azt mondanám, hogy a pókok inkább hasznosak, mint károsak a lakásban, de nyilván mindenki maga dönti el, szereti-e őket benn látni. Viszont azt javasolnám, inkább vigyétek ki őket, mint hogy elpusztítsátok (ha van rá mód).

2013. jún. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a madárpók valóban nem őshonos, az akkor fordul elő leginkább, ha valamelyik gyökér megunja a tartását és elengedi.

A fekete özvegy sem őshonos, viszont pl. nálunk (észak-Magyarország) találkoztam már párral az évek alatt. Nem tudom, hogy kerültek ide, nem kifejezetten városi területen láttam őket.


Örülök, hogy sadam87 megemlítette és belinkelte a dajkapókot, arra gondoltam én is. :)


És én is láttam már kinti pókot darazsat elkapni.(Ha jól emlékszem, az is keresztespók volt, kb. kisebb borsószem nagyságú volt a teste lábak nélkül, szóval ahhoz képest, amilyenek itt elő szoktak fordulni ez is kicsi volt.) Ráadásul egy teljesen egészséges lódarazsat kapott el, ami legkevesebb 3 centi hosszú volt! Gyönyörű volt egyébként, nem tudtam melyiknek "drukkoljak". A pók folyamatosan rátámadt a darázsra és megmarta, aztán visszaszaladt egy keveset és várt, majd újból támadt és így tovább. Nagyon hosszú küzdelem volt, de a darázs végül kiesett a hálóból, mert a harc közben sajnos túlságosan megsérült a háló. De amúgy valószínűleg a pók győzött volna, mert hosszas agonizálás után (még repült 1,5 métert) végül elpusztult a darázs. Sajnáltam is, hogy hiába, ráadásul az a szegény pók olyan rossz helyre szőtte a hálóját, hogy csoda, hogy nem halt éhen.

De ezek az általános házi pókok, amikkel általában találkozhatunk bent csak a legritkább esetben képesek elfogni nagyobb rovarokat, szóval én is amellett vagyok, hogy jobb kirakni őket. Habár különösebb gondot azok sem okoznak, de minek tartogassa az ember, főleg ha még táplálék sem nagyon van ott szegénynek.


Egyébként létezik valami kisebb pók, ami azt mondják elfogyasztja az atkákat. Most nem tudom megmondani a nevét, csak a múltkor épp beszélgettek róla az emberek a buszmegállóban. Talán valaki tudja melyik pók ez pontosan. Az szerintem kifejezetten hasznos tud lenni, hiszen ha megeszi a poratkákat, akkor közvetve csökkenti az allergiás egyének szenvedéseit.

2013. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Várhegyibence ***** válasza:
Kaszáspók,a fekete özvegy elég ritka,esetleg zug-és keresztespók félé (csak kissebb emberre nem túl nagy mértékben ártalmas fajtákról van szó) esetleg álkaszáspókok,ritka vendég a szomáliai micsodapók,tarantula esetleg ha egy barom elengedi.
2018. aug. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!