Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meg tudnátok mondani, milyen...

Meg tudnátok mondani, milyen rovar van a képen?

Figyelt kérdés
[link]
2013. júl. 10. 11:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ez kérlek szépen csótány.
2013. júl. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, de nem szaladt el, amikor rávilágítottam. Pedig én úgy tudtam, a csótány fél a fénytől és rögtön elszalad.
2013. júl. 10. 11:40
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

Mezei poloska, más néven büdösbogár.

Papírzsepivel fogd meg, csomagold be (ne nyomd össze!!!) és húzd le a WC-n.

Ha összenyomod, órákig érezni fogod a büdöset, ha kézzel fogod meg, órákig büdös lesz tőle a kezed. Ezért hívja a népnyelv büdösbogárnak.

Általában nyár végén igyekeznek réseken keresztül bejutni a lakásba, hogy ott kiteleljenek.Amikor itt a jó idő, akkor előbújnak, iparkodnak kifelé.

Persze előfordul, hogy csapatostul ellepik az erkélyt, stb. stb. főleg, ha többnapos-hetes száraz, forró, eső nélküli időjárás van!

2013. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

hasonlít a kettő egymásra, mmint a poloska meg a csótány, de ez inkább hasonlít csótányra szerintem.

poloska:

[link]

[link]

csótány:

[link]

[link]

2013. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyetlen darab van belőle (legalábbis eddig) az erkélyemen. Nap közben nem tudom hol jár, de minden este előbújik. Nem csinál semmit, csak ül, aztán reggelre nyoma vész. Már nevet is adtam neki. :)


Viszont azt nagyon nem szeretném, hogy ide petézzen pl. a virágládákba vagy a repedésekbe. Ha eltettem láb alól, fújjam be a falat, követ, stb. rovarirtóval, vagy teljesen felesleges?

2013. júl. 10. 11:50
 6/16 anonim ***** válasza:
ha csak egy van belőle, az nem vészes. nálunk is nagyon néha szokott lenni 1-2 darab. szerintem felesleges emiatt az egy miatt rovarirtóval kezelni a lakást, viszont én a helyedben azt nem hagynám életben, ugyanis a csótányok nagyon gyorsan tudnak szaporodni, és ha már 2 van belőle, akkor az nem vicces...
2013. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szóval csótány :(

Akkor ma este kinyírom és kiteszek pár csótánycsapdát, biztos, ami biztos. :(


Csak azt nem értem, miért nem ment el, amikor lámpát gyújtottam az erkélyen.

2013. júl. 10. 12:06
 8/16 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok benne biztos, hogy csótány.

Amúgy a potroh részen tényleg van rajta két kékeslila csík, vagy az csak fényképezés közben "került rá"?

Mindenesetre a csótánycsapdákat kirakhatod és lefújhatod a repedéseket, sőt ha biztosra akarsz menni az irtóktól is kérhetsz árajánlatot és kihívhatod őket. Csak leraknak pár helyre néhány pötty anyagot.

2013. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
azért nem látjuk őket nappal, mert a sötét helyeket szeretik. de ha rákapcsolod a villanyt, akkor nem fog egyből elmenekülni, nem arról van szó, hogy fél a fénytől, hanem a világosban nem tud elbújni. viszont ha hirtelen éri őt a fény, akkor lehet hogy érdemes inkább egy helyben megvárnia, hogy mi fog történni, mert ha egyből elkezd menekülni, akkor lehet, hogy észreveszik.
2013. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem kékeslila az a két csík, de világosabb a potroha többi gyűrűjénél. Inkább világosbarnának mondanám, míg a többi része sötétbarna-fekete.
2013. júl. 10. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!