Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meg tudnátok mondani, milyen...

Meg tudnátok mondani, milyen rovar van a képen?

Figyelt kérdés
[link]
2013. júl. 10. 11:29
1 2
 11/16 Platypus ***** válasza:
100%
Ez egy konyhai csótány. Részvétem.
2013. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kékeslilás...

Ja értem. Akkor sajnos nekem is azt kell mondanom, hogy csótány. Szerintem hívd ki az irtókat, ha nem túl drága. Egyszerűbb, mint mindenféle csapdákra és spraykre költeni, amik sok esetben nem is hatásosak. Sajnos azt mondják, ahol egy van, ott akad több is.


Egyébként csak nálam tűnik kicsit kékeslilának? (A monitor beállításaival sosem volt gond, szépek rajta a színek. Most elkezdtem aggódni, hogy valami gond lehet a látásommal.)

2013. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg kékes-lilásnak látszik. Mobillal fotóztam, nem a te gépedben van a hiba. :)


A lakásban még sosem láttam (6 éve élek itt) és a szomszédoktól sem hallottam, hogy valaha is lett volna csótány a házban. Tényleg érdemes egy ilyen dög miatt kihívni az irtókat?

2013. júl. 10. 20:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Végül is meghalni nem fogsz miattuk, szóval nem muszáj. Elég akkor, ha esetleg látsz majd egy másikat is.

Lehetséges, hogy csak ez az egy mászott oda valahonnan, bár általában többen vannak. És érdemes azzal is számolni, hogy sokan nem ismerik fel őket vagy nem akarják bevallani. Lehet valamelyik szomszédodnál tanyáznak, csak őt nem érdekli...

Ha egyelőre nincs több és nem vagy nagyon aggódós típus, akkor nem kell kihívni az irtókat.

A csapdákkal (ha mégis ki akarsz tenni) vigyázz, mert sok közülük úgy hat, hogy direkt odavonzza a dögöket. Én egyszer ki akartam tenni egyet kíváncsiságból, hogy nálunk vannak-e csótányok (mert előzőleg láttam valami hasonlót egyik este), de nem mertem, nehogy azzal csalogassam őket ide. :DD

De gondolom kilométerekről nem érzik meg, szóval biztos nem veszélyes.

2013. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy mivel ezt az egyet csak az erkélyen láttam, oda kéne kiraknom egy csapdát. És pont attól félek én is, hogy odavonzom az erkélyre a dögöket, más erkélyekről vagy lakásokból. Inkább kihagyom, ezt az egyet meg lefújom. Persze pont ma este nem jelentkezett... még.


Nagyon köszönöm mindenkinek a hathatós és megnyugtató segítséget!

2013. júl. 10. 23:27
 16/16 anonim ***** válasza:
100 százalék hogy csótány mert tüskék is vannak a lábán
2013. júl. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!